Príbeh vášho úspešného života

Napísal  
Zaradené pod KARIÉRA

Sme tu znova. Vy aj ja sme mali niekoľko týždňov na to, aby sme premýšľali nad tým, ako vyzerá nový rok a čo s ním urobíme.

Tu je rozdiel medzi šťastným pocitom, že je nový rok a medzi trocha smutným pocitom, že to vyzerá tak, že to bude podobný rok ako tie predchádzajúce.

Tu je správa: príbehy, ktoré vám do života prinesú iní ľudia, nikdy nie sú také dobré ako tie, ktoré si napíšete sami. Toto nám dáva skvelú príležitosť hovoriť o tom, aký iný by mohol byť život, ak sa rozhodneme vziať pero (alebo klávesnicu) a napíšeme svoj vlastný príbeh.

Takže, poďme dnes do triedy pisateľov príbehov. Ste pripravení?

Začnime.

Príbeh vášho úspechu

Začnime príbehom o vás. Urobili ste to už dávnejšie? (alebo vôbec niekedy)? Chcete pre začiatok jednoduchý návod?

 • Volám sa ______. Vyrastal som v ______ , na mieste známom vďaka ________. Keď som vyrastal, nikdy som poriadne nepociťoval ______. MysIel som si, že keď budem starší_____ , ale neukázalo sa to tak. Namiesto toho som __________.
 • Za posledných pár rokov cítim, že ma vyzýva ______ . Vždy to vyzerá tak, že ľudia okolo mňa________, ale nie ja. Namiesto toho sa vo svojom svete nachádzam ________ .
 • Keď rozmýšľam nad nasledujúcimi mesiacmi, chcel by som urobiť zmenu. Chcem viac rozmýšľať nad ________ . Snáď by som nemal zabúdať na _________, ale budem sa snažiť a zmeniť to a zamerať sa trocha viac na _________ než na iné veci.
 • Nakoniec, keď sa obzriem na posledných šesť alebo osem mesiacov, ako sa mi darilo, dúfam, že môžem povedať, že som _______ . Chcem, aby jeden z najvýnimočnejších ľudí v mojom živote , _______ , mohol o mne povedať toto: _____________. Vtedy budem naozaj cítiť, že veci idú dobre, nehľadiac na to, čo ďalšie sa stane.

Na pár minút sa zamyslite (nie teraz, ale keď budete mať chvíľku čas) a pokúste sa vcítiť sa do tohto príbehu. Berte to úprimne. Buďte otvorení. Nikomu to nemusíte ukazovať. (Hoci, ak sa s príbehom chcete podeliť, rád si váš príbeh prečítam. Len odpovedzte na email a vy a ja si to môžeme nechať pre seba).

Uvidíme, čo z toho bude.

Urobte kritickú prácu.

Kedykoľvek si poviete: “Toto nebude fungovať. Nie ste na to pripravení,“, chcem, aby ste to nahradili slovami, „Učím sa a myslím, že sa do toho pustím a skúsim to,“

A keď poviete: „Nie som výnimočný. Prečo by sa mi to malo stať?“ Mali by ste to zmeniť na: „Každý niekde začínal a ja na tom tvrdo pracujem. Keď budem trpezlivý a budem pokračovať v úsilí, môj čas príde.“

A zmeňte: „Som jediný, kto sa takto cíti. Robím to nesprávne“ na „Nie som sám. Veľa ľudí sa tak cíti. Cítim sa dosť sebavedomý na to, aby som napísal komentár a dostal názory iných ľudí?“

Uskutočnite to

Etapu „šťastný nový rok“ ste už prešli. Ste dostačujúco bystrí na to, aby ste vedeli, že písanie vášho vlastného životného príbehu je oveľa užitočnejšie, než dovoliť svetu, aby kontroloval zvyšok vášho života. Uvedomujete si, že malé úsilie môže priniesť väčšie odmeny. To, čo robíme tu, na mlady-uspesny.sk, je oveľa viac než len písanie článkov, ktoré si môžete prečítať.

Za týmito scénami sa vy a ja posúvame ku skutočnému úspechu.

Dúfam, že s nami ostanete ako prispievateľ tejto webovej stránky. Dúfam, že toto sa stane ďalším meniacim sa bodom v našom vzťahu. A dúfam, že toto vám dá ďalšie veľké nápady pre váš úspech v tomto roku.

Napíšte nám dolu komentár. Chceme to počuť.

A ďakujem. Pokračujte vo vykonávaní dobrej práce,

Daniel

Komentáre

2 komentáre v "Príbeh vášho úspešného života"

 1. Mojmir Mochnac  

  avatar

  Musím povedať, že mi to ukázalo môj život trošku v inom obraze. Hlavne ten koniec mi ukázal, že nie som až tak zlé na tom, ako som si myslel. Rozhodol som sa svoj príbeh napísať ešte raz a nalepiť si ho tak aby každé ráno som videl, aký chcem byť. Skutočne ma to motivovalo. Vďaka 🙂

 2. JG665  

  avatar

  No ja trochu odbočím od témy tohto článku. V utorok mi zomrela babka, ktorú som mal moc rád. Vtedy som sa zamyslel nad svojim doterajším životom, a uvedomil som si, ze ho neprežívam tak ako by som si želal, a neviem ako alebo prečo, ale odvtedy mam taky vnútorný pocit, niečo ako prílev energie, ktora ma núti robit čokoťvek, hocičo, len aby som niečo robil, a nestagnoval.
  Dnes na pohrebe som sa nezdržal, a pri ukladaní truhly do hrobu som sa zchuti vyplakal, jednoducho to prišlo, ale bola to aj nejaká úľava, sranda no. A teraz keď je to už za mnou, tak od svojich 22 rokov chceem žiť svoj život naplno, úspešne, a brať si od života všetko.
  Táto stránka je celkom fajn, ešte raz si prečítam niektoré články, a aj sa zamyslím čo chcem dosiahnuť a pôjdem si za tým. Želám Vám veľa úspechov.
  Juraj 🙂

Povedzte nám, čo si myslíte ......

Musíte byť prihlásený na pridanie komentára.