Spolu s doznievajúcim úžasným rokom 2009

Napísal  
Zaradené pod SEBADÔVERA

Dúfam, že ste si urobili čas, aby ste sa obzreli za svojim napredovaním v minulom roku a že sa tešíte na rok, ktorý prichádza. Ste úspešnejší, než ste boli pred rokom? Ako by ste mohli byť dokonca úspešnejší na konci tohto roka?

Samozrejme, že minulosť je históriou. Ale raz za čas je dobré obzrieť sa späť a poučiť sa z minulosti, čo je jedna z príčin, prečo vás žiadam, aby ste si napísali ročný sumár, rovnako ako si máte zostaviť jasné detailné ciele pre budúcnosť a aby ste premýšľali v jedinom momente času, nad ktorým má každý z nás úplnú kontrolu: nad teraz.

Pred niekoľkými týždňami som písal o dôležitosti robenia si každoročnej uzávierky, tak finančnej ako aj osobnej. Ak ste mojim blízkym priateľom, mohli ste si v mojich poznámkach na facebooku prečítať celú verziu mojej reflexie (Na facebooku každý mesiac uverejňujem odkaz, ktorý informuje moju rodinu a priateľov), ale tu to pre vás zosumarizujem.

Hlavné udalosti

Zima: Nový rok sme začali návratom z Nairoby v Keni, kde sme strávili Vianoce v detskom domove. Začiatkom februára sme sa ja a moja priateľka presťahovali do nášho útulného bytu na Palárikovej ulici – čo je jedna z najstarších ulíc v Bratislave v novom meste.

Jar: Mimosezónne dovolenkové cestovanie po Grécku a po malebnom ostrove Santorini.

Leto: Opustil nás môj milovaný starý otec a moja rodina z Anglicka prišla na týždennú dovolenku na Slovensko.

Jeseň: Môj druhý starý otec navštívil Slovensko, rovnako ako naši priatelia z detského domova „Children’s Garden Rescue Home“ z Kene.

Zima: V rakúskych Alpách v kaplnke vytesanej z ľadu som sa zasnúbil 🙂

Cestovanie:

V roku 2009 som dokázal navštíviť 11 krajín, takmer rovnaké množstvo ako pred rokom (v roku 2008 to bolo dvakrát Francúzsko, trikrát Keňa, dvakrát Nemecko, Slovinsko, Chorvátsko, Maďarsko, Česká republika, Rakúsko, Anglicko a Estónsko). Potom, čo som si do svojho zoznamu v roku 2009 pridal Španielsko a Grécko, celkovo som vo svojom živote navštívil 36 krajín.

Dentálna klinika

Nadštandardné služby pre pacientov s dentálnymi problémami, ktorý vediem teraz štvrtý rok spolu s mojim priateľom MUDr. Salkom, sa napokon posunul z malého podnikania do spoločnosti s ručením obmedzeným. Teraz mám konečne svoju vlastnú kanceláriu spoločne s Jurajom a v predchádzajúcom roku sme zamestnali troch nových zamestnancov na plný úväzok. Tiež sme do dentálnych laboratórií kúpili novú technológiu nazvanú CEREC. To znamená, že teraz môžeme našim pacientom poskytnúť korunky a mostíky za pár dní, namiesto za dva týždne.

Svetová finančná kríza nám, vďakabohu, nepriniesla oveľa menej pacientov ako v predchádzajúci rok, ale tiež sme nezaznamenali významný nárast počtu prichádzajúcich pacientov. Prostredníctvom našej webovej stránky sme v roku 2008 mali 877 vyšetrení a 142 z tohto počtu sa stali našimi pacientmi v porovnaní z roku 2009, keď sme mali 817 vyšetrení a 127 nových pacientov.

Avšak, sme pyšní na to, že nám od začiatku roka 2009 bola pridelená akreditácia britskej „zubnej ambulancie v cudzine“ spolu s najväčším počtom pozitívnych posudkov na webovej stránke treatmentabroad.com. Videá a posudky niektorých našich pacientov môžete vidieť tu.

Mlady-Uspesny

Rovnako ako „Dental Holiday“ aj Mlady-Uspesny – portál osobného & profesionálneho rastu pre mužov, sa stal začiatkom roka spoločnosťou s ručením obmedzeným. Nárast bol síce pomalý, ale počet stálych pravidelných čitateľov je teraz viac ako 700 bronzových účastníkov (začiatkom roka sme ich mali okolo 50), a denne dosahuje takmer 250 úplne nových návštevníkov. A v lete 2009 bol zvolený ako jeden z najlepších slovenských blogov.

Ako viete, Mlady-Uspesny je nielen o písaní inšpiratívnych a praktických článkov o úspechu: v roku 2009 sme nahrali spolu 26 ukážok a rozhovorov vrátane Steva Forbesa, Adely Banášovej a Gerarda Koolena, a taktiež aj zábery pre TV Orava.

Prednášanie

Rozprával som na mnohých akciách ako na Slovensku, tak aj v Českej republike a to na témy osobného úspechu a internetového marketingu. Ak by ste chceli, aby som prednášal pre vašu spoločnosť, prosím, použite náš kontaktný formulár.

Učenie

Popri mnohých konferenciách v Európe, na ktorých som sa zúčastnil, som čítal veľké množstvo kníh. Pravdepodobne najlepšou z nich bola „Človek hľadá zmysel“ – príbeh Victora Frankla o jeho živote v koncentračnom tábore a Autobiografiu Richarda Bransona. Avšak čítal som aj niektoré skvelé blogy pre inšpiráciu (moje aktuálne štatistiky mi hovoria, že som v roku 2009 prečítal v priemere 1300 článkov za mesiac

Spolu s mojou priateľkou sme sa, prostredníctvom pravidelných lekcií v každú sobotu, naučili základy posunkovej reči pre nepočujúcich.

Písanie

V roku 2009 som napísal viac ako za ktorýkoľvek iný rok v mojom živote. Spolu som napísal 243 článkov pre webovú stránku mlady-uspesny a za hrsť na moju osobnú webovú stránku, mimo toho 24 článkov ako hosť pre noviny, časopisy a iné webové stránky. Ak máte záujem o použitie niektorého z našich článkov na publikáciu, prosíme, dajte nám vedieť cez náš kontaktný formulár.

Pri priemere 1340 slov na článok (cca 4-6 strán v moderných knihách v papierovej väzbe) x 267 to spolu robí 1068-1602 strán a pri využití priemyselného štandardu

250-350 strán na modernú populárno-náučnú brožovanú knihu, som v roku 2009 napísal ekvivalent 4 – 6 kníh;-)

Veľké poďakovanie patrí mojej tlmočníčke Beáte, ktorá pre mňa preložila všetky tie materiály, pričom vedie domácnosť a stará sa o 3 deti!

Webové stránky a konzultácie

Naďalej pôsobím ako konzultant internetového marketingu pre rozličné slovenské spoločnosti a zároveň budujem 3 nové webové stránky.

Internetové videá

V roku 2009 som dal dokopy 12 krátkych videí pre firemné propagácie a spomienky na moje nedávne cestovania. Ak by ste si želali, aby sme vyrobili 2-3 minútové krátke video, ktoré môže vaša spoločnosť použiť na propagáciu na internete, prosím, použite náš kontaktný formulár na tejto webovej stránke.

Živé koncerty

Ako zvyčajne som sa zúčastnil na primeranom počte živých koncertov. Najlepšie z nich boli Jamie Cullum (vyšiel mu tiež fantastický nový album tiež), Diana Krall & Jana Kirschner.

Zanechanie

Vzhľadom k nárastu článkov, ktoré som písal pre túto webovú stránku, som prestal pracovať na charitatívnom projekte „Ja verím“, ktorý som v roku 2005 vytvoril spolu so svojimi priateľmi. Tiež som prestal trénovať bojové umenie „Ninjitsu“.

Financie / Nákupy / Darčeky

Od 1.januára 2009 sa mi podarilo sledovať každé osobné finančné náklady a zisky. Toto bol fantastický pohľad na moje nadmerné výdavky, ktoré som dokázal v mnohých oblastiach znížiť. Samozrejme, že je stále čo zlepšovať a učím sa mnohým spôsobom ako lepšie sledovať moje financie prostredníctvom grafu a analýz. Toto som bol schopný urobiť nedávno na konci roka. Asi o tom viac porozprávam v nasledujúcom článku.

Pokiaľ ide o hlavné nákupy, väčšina z toho bola z oblasti technológie: investoval som do jedného z tých zvlášť malých notebookov, ktoré sú ideálne na cestovanie, rovnako ako top-of-the-range normálny počítač, ktorý zvládne rýchlo strih videa a vytváranie webovej stránky. Na Vianoce mi moja priateľka dala videokameru Kodak zi8, ktorá nahradí HD Flip Kameru, ktorú som používal v priebehu celého roka. Môj obchodný partner Dr. Marek mi dal posledný model fotoaparátu Nikkon D5000, ktoré budeme používať na niektoré skvelé spomienky tohto roka, a to hneď keď sa naučíme ako s tým správne narábať :-).

Osobné zlepšenia

Vďaka „100 dní výzvy“ tu, na Mlady-Uspesny, som začal cvičiť, získavať oveľa viac klientov a zlepšovať spojenie s mojou rodinou. Ak ste sa zapojili na twitteri do našich „100 dní výzvy“ – ako vám to pomohlo?

Tento rok mi preukázal, že ak ste ambiciózni, môže to mať silný zmysel pre obchodný rast a stále to prináša toľko „ľudskosti“ tomu, čo robíte, ako je len možné. A čím viac oslovujete druhých, tým viac sa to vráti v iných oblastiach života.

Ale to je kvôli skvelým ľuďom, s ktorými pracujem a kvôli všetkému času, ktorý môžem vynaložiť na budovanie vzťahov, na ktorých záleží. Vďaka za podieľanie sa na úžasnom roku 2009!

Do novej dekády – 2010

Moja plánovaná svadba v lete určite obrovským spôsobom ovplyvní tento rok. Na jar som si už naplánoval návštevu Anglicka a Talianska kvôli príhovoru na konferencii a pokiaľ ide o novoročné predsavzatia / ciele – tu sú niektoré, ktoré nedávno blysli mojou hlavou:

Dentálna klinika: Zamestnať ďalšieho zubára a zaškoliť 2 ľudí na moju prácu (jedného na slovenské webové stránky a jedného na stránky anglické). To je spôsob, aby som mohol mať viac času venovať sa podnikateľským plánom, pre ktoré umieram, aby som ich vyskúšal (čo je zatiaľ stále tajomstvom:) Ale do tej doby budem školiť nových zamestnancov, vytvárať nové webové stránky a zabezpečovať, aby naša dentálna klinika ostala osobná, profesionálna a na začiatku vyhľadávania pomocou Google.

Mlady-Uspesny: Do konca roka 2010 sa usilujeme zdvojnásobiť počet našich čitateľov a počet nových návštevníkov , otvoriť e-shop a začať pracovať v Českej republike. Pokiaľ ide o webovú sestru „mlada-uspesna“ s piatimi novými hosťujúcimi pisateľmi, dúfam, že na konci roka 2010 bude stáť tam, kde teraz, na konci roka 2009 stojí mlady-uspesny.

Hudba: Mojim prianím je začať tento rok znova vystupovať s mojim najlepším priateľom Jamesom a nahrať nový album.

Písanie: S určitosťou budem pokračovať v písaní pre Mlady-Uspesny, ale zároveň skutočne dúfam, že nám tento rok aktuálne vyjde kniha publikovaná na Slovensku a to pod rovnakou značkou ako je webová stránka.

Osobné zlepšenia: výsledne riadená pokora a robiť triatlon alebo pol-maratón.

…Ako sa hovorí, že nie cieľ, ale cesta sa počíta. Naše cesty sa vytvárajú samé pri harmonizácii s našimi cieľmi a prostredníctvom toho vytvárame význam v našom raste.

Aj naďalej sa teším na zdieľanie tej cesty s vami všetkými každý deň cez články, ktoré tu píšem, cez videá a cez osobné stretnutia na „raňajkách s úspechom“ alebo na jednom z našich seminárov. Dovtedy vás nechám s jedným gaelským porekadlom, ktoré ma udržiavalo pri sile, keď som počas 3 rokov kráčal cez Európu:

„Nech sa cesta zdvihne, aby som ťa stretol, nech máš vietor stále vo svojom chrbte. Nech slnko dáva teplo tvojej tvári a dážď nech zľahka padá na tvoje polia. A kým sa znova osobne stretneme, nech vás Boh drží v dutine svojej ruky.“

Nezabudnite očakávať zázraky…..pretože vy ste jedným!

Daniel

Komentáre

2 komentáre v "Spolu s doznievajúcim úžasným rokom 2009"

 1. Jozef Magda  

  avatar

  Ahoj Daniel, chcem sa poďakovať za zhrnutie tvojho roka, je to úžasné, koľko sa toho dá za jeden rok stihnúť.

  Knihu Človek hľadá zmysel mám v zozname mojich kníh na prečítanie, asi si ju zaobstarám čo najskôr 🙂

  Blahoželám k zásnubám a k rozhodnutiu založiť si rodinu.

  Projekt mladý-úspešný je naozaj výnimočný na Slovensku a nárast čitateľov vás určite čaká. Články, ktoré píšeš sú naozaj inšpiratívne, možno trochu dlhé.

  Pekný deň.

 2. Daniel  

  avatar

  Ahoj Jozef, dakujem pekne za mily komentar a k blahozelaniu ku buducemu sobasu.
  Som rad, ze clanky, ktore piseme, su uzitocne a ze maju aj odozvu. Clanky, ktore piseme, su niekedy prilis dlhe, vieme to, jedem z dovodov je ak pisem na temu, ktoru mam rad, tak neviem prestat, a druhy dovod je, cim viac obsahu napiseme, tym vacsia sanca je pre nas, ze sa objavi dany text v google vyhliavaci, co nam stale pomaha.
  snazime sa vyhnut kratkym clankom ake su napriklad na inych strankach….
  Dakujeme za postreh.

  Zelame ti vsetko dobre, vela uspechov v buducnosti.
  Daniel a tim http://www.mlady-uspesny.

Povedzte nám, čo si myslíte ......

Musíte byť prihlásený na pridanie komentára.