V nálade

Napísal  
Zaradené pod KARIÉRA, PRODUKTIVITA

ranajky-s-uspechomPiesne o milostnom vzťahu vám nepovedia ako sa zamilovať, iba to môžu podnecovať. Nie je to informácia, čo ľudia hľadajú. Je to nálada.

Ak by to jediné, čo potrebujeme, aby sme odvádzali skvelú prácu, boli informácie, naše problémy by boli vyriešené. Internet je najlepší zdroj informácií, aký si len vieme predstaviť… ak chcete vedieť ako niečo urobiť, internet vám ukáže ako. Čokoľvek.

Nie je však dôležité len „ako“. Knihy, piesne a filmy odvádzajú ovplyvňujúcu prácu, pretože nás motivujú k činnosti. Nie preto, že nám presne ukazujú, čo robiť.

Nemali ste v posledných rokoch dosť informácií a expertíz k začatiu úspešného podnikania? Ste natoľko zle informovaní, že nie ste schopní urobiť výnosný obchodný hovor, ste neschopní odpovedať na telefón, neschopní presvedčiť niekoho, aby sa pridal k vašej charite? To je nepravdepodobné.

Nemáme nedostatok informácií. Od toho sme ďaleko.

Veľmi ma dráždia ľudia, ktorí kritizujú knihu za to, že nemá dostatok dôkazov, nemá dosť dát, rigoróznych štúdií argumentov. Som sklamaný z ľudí, ktorí sa zdráhajú začať niečo dôležité, pretože čakajú na to, aby sa naučili viac alebo aby vedeli dosť alebo aby správne odhadli výsledok.

Je to ako trápna osoba v magickej šou, ktorá kričí: “ Ja viem ako ste urobili tento trik!“ Samozrejme, že viete.

Otázka neznie: „Ako robíte ten trik?“ Otázkou je, „cítite sa na túto prácu, risknete to, ste pripravený a dokončíte to?“ Ak neviete trik urobiť, choďte si ho pozrieť. Vezmite si konzultanta. Určite si to. To je ľahká časť.

Už viete ako dodať excelentné služby, ktoré prilákajú nových zákazníkov. Len sa na to ešte necítite. Vaša organizácia má prostriedky na kúpu nejakého prístroja alebo preniknutia na trh alebo na zmenu politiky. Len zatiaľ nie je vo forme.

Ak dokážem čokoľvek prostredníctvom mojej práce na www.mlady-uspesny.sk, je to na to, aby  vám to pomohlo zmeniť postoj. Ťažko pracujem na tom, aby som vás dostal do nálady urobiť veci, o ktorých už viete ako fungujú. Myslím, že to je to, čo od vás chce aj váš šéf.

Vynikajúci spôsob ako sa dostať „do nálady“ je zúčastniť sa na jednom z našich programov „Raňajky s Úspechom“ alebo na seminári. Pre viac detailov si kliknite sem alebo nám naspodku nechajte svoj komentár.

Komentáre

Povedzte nám, čo si myslíte ......

Musíte byť prihlásený na pridanie komentára.