Kde chcete byť o päť rokov?

Napísal  
Zaradené pod SEBADÔVERA

Všetci máme (alebo sme mali) sen, taký, nad ktorým sme strávili veľa času premýšľaním. Niektorí z nás nie sú v každodennom živote ani trocha blízko k tomuto snu. Môžete cítiť ako keby medzera medzi tým, kde ste teraz a kde je sen je jednoducho príliš veľkým mostom na to, aby ste ho prekonali.

Presne viem, aký je to pocit, keď všetko, o čom ste snívali vo vašom detstve a vo vašej dospelosti vám uniká. Viem, aké je to ťažké za sen bojovať, keď to vyzerá tak, že všetko vo vašom živote ide iným smerom. A tiež poznám ten dobrý pocit, keď v niečom uspejete a keď pociťujete, že idete správnym smerom. Smerom k vášmu snu.

Ak skutočne, hlboko vo vnútri viete, čo od života chcete, ale netušíte ako sa tam môžete dostať odtiaľ, kde ste teraz, tu je návod ako začať.

Po prvé, usporiadajte si vaše financie. Je to rozhodujúce. Je takmer nemožné urobiť rázne pozitívne zmeny v živote, ak sa topíte v dlhoch a nemáte pod kontrolou vaše míňanie. Naučte sa míňať menej než zarobíte. Zbavte sa dlhov tak rýchlo ako len môžete. Zdá sa to byť ťažké, ale vlastne funguje to dobre v spojení s ďalšími typmi, ktoré tu ponúkam.

Po druhé, preorganizujte svoj voľný čas a váš sociálny okruh. Ak skutočne chcete, aby to fungovalo, musíte si na to vo svojom živote nájsť čas. Pre väčšinu z nás to pravdepodobne znamená výrazné zmeny. Možno sa vzdáte surfovania na internete, dlhého spánku počas víkendov, možno prestanete pozerať televízor. Možno zabudnete na niektorých z vašich priateľov.

Keď sa už raz rozhodnete niečo stratiť, rovnako dôležité je rozhodnúť sa nahradiť to niečím. Samozrejme, musí to byť niečo, čo je spojené s vašim snom, ale o tom, čo je to presne, budeme hovoriť o minútku.

Je dôležité pamätať si, že tieto rozhodnutia sú jednoduché. Sú to malé rozhodnutia, ktoré môžete robiť každý deň. Namiesto toho, aby som strávil hodinu na facebooku, budem pracovať na svojom projekte. Namiesto toho, aby som išiel nakupovať, pôjdem do banky pohovoriť si o svojich financiách. Namiesto toho, aby som si čítal emaily, facebook a surfoval na webe, budem cvičiť svoj spev. Sú to rozhodnutia, ktoré robíte vo svojom živote bežne.

Po tretie, nájdite spôsoby ako sa podeliť o to, čo milujete. Ak radi pomáhate druhým, pomáhajte ako dobrovoľník charite. Ak radi hráte na hudobnom nástroji, zahrajte pieseň, nahrajte ju a podeľte sa o ňu s druhými. Ak radi píšete, začnite na blogu. Ak radi fotografujete, robte fotky.

Ak chcete, aby sa stali veľké veci, iní ľudia musia mať prístup k tomu, čo robíte. Ak sedíte doma a hráte na klavíri pre svoje vlastné potešenie, nikdy nenájdete spôsob ako tým žiť. Musíte vyjsť von a nájsť druhých. Pamätajte, nech má ktokoľvek akékoľvek živobytie, vyžaduje to, aby sa to týkalo druhých. My všetci sme zákazníci.
Na začiatku sa neobávajte náhrady. Vyváženie raz príde, keď si vybudujete dobrú povesť a využijete skúsenosť, aby ste ukázali niečo lepšie.

Po štvrté, vedzte ako sa vysporiadať s neúspechom. Nepríde to ľahko. Úspech vám nepadne k nohám. Vyžaduje to čas. Vyžaduje to zvýšené úsilie. Vyžaduje to hrozne veľa „nie“, než začnete hovoriť „áno“.

Ak si vezmete do úvahy všetky sféry písania, budovania webových stránok, zamestnaní, cestovania a písania hudby a videí v mojom živote, potom som monumentálnym neúspechom. Akýkoľvek úspech, ktorý som mal, prišiel v pár posledných rokoch môjho života. Prakticky všetko pred týmto bodom bolo stretnutie s „nie“ a „nie“ a ešte viac „nie“.

Prečo? Nebol som úspešný, mal som nejaké nápady, ale vyjadroval som ich veľmi úboho. Keď som zistil, že som schopný vyprodukovať niečo dobré, nevyprodukoval som to dosť dobre a nepodelil som sa o to, čo dobré som urobil dostatočne na to, aby som skutočne získal niečiu pozornosť.

Bolo ľahké prestať s tým. Ale ja som miloval to, čo som robil a stále to platí. Vždy bolo niečo, čo spôsobilo, že som sa cítil lepšie.

Milujem budovanie biznisov, hudby, videí, cestovanie a písanie dosť na to, aby som v tom pokračoval aj keby nikto nečítal, nepočúval, nekúpil alebo si nepozrel, čo som vyprodukoval. Fakt, že ľudia si to všímajú a že na tom zarábam dosť na to, aby som žil pohodlný život, je neuveriteľný zisk.

Ak cítite niečo podobné vďaka niečomu, čo vás robí šťastnými bez ohľadu na to, čo si myslia iní ľudia a či vám to vynáša nejaké peniaze alebo nie, to je niečo, do čoho sa musíte pustiť. Nasledujte to. Zdokonaľujte to. Podeľte sa o to. Potom si robte starosti s otázkou zarábania peňazí. Ak ste dobrí v tom, čo robíte a delíte sa o to, potom bude odpoveď bližšie, než sa domnievate.

Na váš úspech!

Komentáre

Jeden Komentár v "Kde chcete byť o päť rokov?"

  1. Adriána Čatlošová  

    avatar

    Skvelý článok! Bravo!! :))

Povedzte nám, čo si myslíte ......

Musíte byť prihlásený na pridanie komentára.