Zlepšite svoj imidž

Napísal  
Zaradené pod DŽENTLMEN, PÁNSKA MÓDA

CB061559

Ak by ste mali pretekať na diaľnici, vybrali by ste si džíp alebo Ferrari? Ferrari by evidentne vyhralo nad džípom, dokonca aj nad tým najrýchlejším džípom, je to tak? Hoci sa tým znižujú šance na výhru, mnohí výborní lídri si paradoxne vyberajú oblečenie v štýle džípu, keď sa pohybujú vo svete riadenia podniku, v dnes už tak vysoko konkurenčnom prostredí.
Podnikanie je ako preteky. Vaše oblečenie je Vašim prvým prejavom; základnou stratégiou, aby ste vyhrali. Presne ako najlepšie športové vybavenie môže pomôcť atlétovi získať konkurenčný náskok, elegantné a praktické oblečenie zvyšuje silu a efektivitu, dávajúc Vám náskok vo Vašej kariére.

Nebuďte nahý
Pokiaľ nepracujete na nuda pláži, alebo netancujete nahý pre peniaze, oblečenie nie je dobrovoľné; je nevyhnutné. Ako povedal Mark Twain, “Nahí ľudia majú len nepatrný, alebo dokonca žiaden vplyv na spoločnosť.” Tak prečo neurobiť z obliekania Vašu záľubu, prinášajúcu navyše aj veľa výhod? Vaše šance byť úspešným sa zvýšia iba vtedy, ak budete venovať pozornosť Vášmu imidžu.

Vy ste tou silou
Ďalší výmysel, ktorý ohrozuje Vašu silu presadiť sa je názor: v dnešnej dobe je úplne jedno, ako sa obliekate. Ak je toto pravda, prečo sa potom míňajú milióny dolárov na grafiku a dizajn internetových web stránok? V podstate aj Vy ste niečo ako „home page“ Vašich osobných internetových stránok.
Váš imidž je tiež internetová web stránka Vašej spoločnosti. ‘Kliknú’ si na Vás ľudia, aby našli to, čo hľadajú, alebo len ‘surfujú’ ďalej?
Prvý dojem a vizuálny efekt nebol ešte nikdy tak rozhodujúci ako práve dnes. Vďaka technickému pokroku, obchod sa vyvíja oveľa rýchlejším tempom, ako tomu bolo hoci len pred 10 rokmi.
Zaneprázdnení ľudia – dnes už takmer všetci – majú sklon rýchlo posudzovať a utvárať si názory o ostatných, a potom na nich zakladať všetky svoje neskoršie rozhodnutia. Môžete si dovoliť vzbudzovať u ostatných negatívny dojem? Nie, hlavne ak si zvážite, že Váš úspech je často spojený s tým, ako Vás vnímajú ostatní. Prezident spoločnosti CEO nedávno vyhlásil, “Keby ľudia vedeli, že napraviť jeden negatívny dojem môže trvať aj 2 roky, určite by sa viac snažili.” Prvý dojem o Vás je utvorený už v prvých 30. sekundách…


Čo sa vlastne deje?
Keďže sme ľudia, chceme vedieť, čo sa okolo nás deje. Neustále vyhľadávame nové informácie o prostredí, v ktorom žijeme – vrátane informácii o iných ľuďoch. Či už vedome alebo nie, neustále hodnotíme iných ľudí; väčšinou nie preto, aby sme boli kritickí; chceme o nich iba získať informácie.
Na základe niektorých vizuálnych ukazovateľov z oblečenia, výzoru, držania tela a správania, podvedome hodnotíme ostatných. Potom sa rozhodneme, ako na nich budeme reagovať, alebo akým spôsobom sa k nim budeme správať – to všetko je však otázka iba niekoľkých sekúnd.
Štatistiky uvádzajú, že už v čase od 5-tich do 30-tich sekúnd sú o nás zhodnotené tri veci; či už správne alebo nie:
1) Váš sociálno-ekonomický status
2) Úroveň Vášho vzdelania
3) Vaša atraktívnosť
Hoci tento proces môže byť na vedomej alebo podvedomej úrovni, nakoniec máme všetci tendenciu spájať dobre oblečených ľudí s inteligenciou, sympatiou a úspechom. Takýmto spôsobom majú títo ľudia väčšie možnosti, to aj o sebe potvrdiť.


Čo si obliekate?
Čo presne toto znamená pre ambicióznych lídrov, ktorí sa chcú presadiť? Začnite tým, že budete rozmýšľať o svojich cieľoch, a ako rýchlo by ste ich radi dosiahli. V pretekoch o úspech chcete byť vnímaný ako obyčajný alebo ako výnimočný?


S väčším výberom oblečenia sa mnohí muži snažia vyriešiť to, ako sa neformálne obliecť, aby aj napriek tomu vyzerali výnimočne. Aby ste vo svojom celkovom imidži vzbudzovali rešpekt a dojem odborníka, nasledujte týchto 5 efektívnych tipov ako si zlepšiť neformálny imidž:
Štýlové saká
Sako si vždy môžete zobliecť – ak chcete vyzerať neformálnejšie.
Kvalitné košele
Košele o Vás veľa vypovedajú; pritiahnú pozornosť, ak nemáte práve oblečené sako.
Elegantné nohavice
Vysoko kvalitné nohavice sú veľmi dôležité; vyhnite sa lacným polyesterovým materiálom, pokiaľ tým teda nechcete naznačiť, že Vám vôbec nebude vadiť, ak po Vás budu chodiť. Prečo? Na čo sa polyester používa?…: na koberce…
Módne kožené topánky
Topánky odhaľujú Vaše tajomstvá a sú hlavnými ukazovateľmi Vášho sociálno-ekonomického statusu. Aby ste vyzerali ako úspešný človek, kupujte si iba kvalitné topánky a stále ich udržiavajte v perfektnom stave.
Kožené opasky
Vyberajte si opasky, ktoré nevyzerajú lacno – a v takom istom farebnom odtieni, v akom máte aj topánky.
Ste tým, akým vyzeráte byť
Či už sa Vám to páči alebo nie, Váš imidž je spojený s Vašim potenciálom uspieť. Oblečenie je hlavným informátorom o Vás. Môže o Vás naznačiť, že ste líder s potenciálom vyhrať, alebo o Vás môže zakričať, že ste porazený.

tému článku navrhol: Róbert N., Vranov N. Topľou

Komentáre

Povedzte nám, čo si myslíte ......

Musíte byť prihlásený na pridanie komentára.