Ako vyniknúť v miestnosti plnej ľudí

Napísal  
Zaradené pod VODCOVSTVO

podanie-rukyExistuje viac vecí, ktoré mi na vodcoch vadia. Vodcovia, ktorí nevedia dodržať svoje slovo, alebo vodcovia, ktorí sa zamerajú na niektorých ľudí a bezdôvodne ich urážajú – a vodcovstvo bez skutočnej odvahy mi vadí najviac.

Nedokážem si získať rešpekt

Často dostávam e-maily ohľadom vodcovstva, kde sa ma klienti pýtajú, “Pomôžte mi prosím, nedokážem si získať žiaden rešpekt – čo mám robiť, aby ma ľudia pokladali za dôležitého?”

V prvom rade – žiaden človek nie je o nič dôležitejší ako niekto iný a rešpekt sa získava postupne časom. Neexistujú žiadne psychologické triky, ktorými by ste mohli dosiahnuť dlhodobý a trvalý rešpekt; musíte stavať na základoch vodcovstva (viac o tom v príručke Vodcovstvo).
Je tu však pár vecí, ktoré Vám môžu zo začiatku pomôcť…

Keď vstúpite do miestnosti

Muži, ktorí sa chcú stať úspešnými, si musia získať rešpekt. Keď vstúpite do miestnosti, všetci prítomní by mali prestať robiť čokoľvek, čo práve robia a všimnúť si Vás.

Do miestnosti musíte vstúpiť s neviditeľným vyžarovaním sebaistoty a sebadôvery.

Rovnako ako ženy, aj muži sú priťahovaní sebaistým človekom. Keď vojdete do miestnosti, skúste si predstaviť, že z Vás vyžaruje žiarivé, hrejivé a biele svetlo – a určite si ho každý všimne a bude ním priťahovaný – dokonca aj tí ľudia, ktorí si o sebe myslia, že sú lepší.

Z nejakého dôvodu to totiž funguje tak, že už len samotne myslenie na to, že vyžarujete okolo seba jasne farby, zlepšuje Vašu sebadôveru. Keď vstúpite do miestnosti, kráčajte hrdo a nejakým spôsobom na seba pritiahnite pozornosť.

Takže už ste v miestnosti… Čo urobíte?

Tri kroky

Po prvé, kráčajte so zdvihnutou hlavou a vystretým chrbtom. Budete takto pôsobiť sebaistejšie a čo je ešte dôležitejšie – budete sa vďaka tomu aj takto cítiť. Ľudia dokážu celkom ľahko vycítiť, či sa cítite sami sebou istý, alebo nie.

Po druhé, pozrite sa každému do očí, no neusmievajte sa. Ak sa usmievate znamená to, že ste šťastný. Vy nechcete, aby si o Vás ľudia mysleli, že ste šťastný; vy chcete, aby si mysleli, že ste taký dôležitý, že ani nemáte čas, a ani necítite potrebu usmiať sa na nich. Nezabudnite pozerať ľuďom do očí; je to malé, ale zdvorilé gesto. Pamätajte: musíte si vážiť ľudí, aby si aj oni vážili Vás.

Po tretie, nájdite niekoho, koho poznáte a choďte sa s ním rozprávať. Bude to vyzerať tak, že ste vstúpili do miestnosti, rozhliadli sa okolo seba a našli svoj cieľ. K tomuto človeku kráčajte s:

• jasným, hrejivým a bielym svetlom, vyžarujúcim z celej Vašej osobnosti
• zdvihnutou hlavou
• vystretým chrbtom
• vážnym výrazom na Vašej tvári

Ak by som mal povedať pravdu, väčšina slovenských mužov, ktorých som už stretol nevie, ako vstúpiť do miestnosti a získať si pozornosť ostatných. Rešpekt sa získava časom – prostredníctvom dôvery – a nie pomocou nejakého programu pozostávajúceho z 3 krokov.


Komentáre

Povedzte nám, čo si myslíte ......

Musíte byť prihlásený na pridanie komentára.