Vianoce a závislosť

Končí Advent a dnes v noci začínajú Vianoce. Dám vám veľmi osobnú otázku: ste závislí? Aby som bol konkrétnejší: ste závislí na Vianociach? Ja osobne áno. Stručne to vysvetlím. Poznám dve skupiny vianočne závislých ľudí:

A.skupina: robia všetko preto, aby boli na Vianoce 100% pripravení – stromček, darčeky, sviečky, napečené, navarené, čisté okná, čistý byt, umyté auto, odoslané vianočné pozdravy, kúpené granule pre psa a plná chladnička praskajúca vo švíkoch…Veď to je to správne čaro Vianoc…. Zabúdajú však na jednu dôležitú vec – ich vzťahy sú zakryté pozlátkom sviatkov a pocitom hojnosti.

B.skupina: robia všetko preto, aby boli Vianoce oslavou narodenia Lásky. Príprava Vianoc týchto ľudí spočíva hlavne v očisťovaní seba a svojich vzťahov. V uznaní si nielen toho, že mnohokrát pochybili, ale že našli silu povedať „Prepáč, odpusti mi, nebolo to správne, čo som ti urobil, ako som sa k tebe zachoval…“ Títo ľudia pochopili, že nie sú bezchybní a rovnako pozerajú aj na druhých. Sú naďalej závislí na skutočnej a pravej Láske, ktorá chápe, miluje a slúži.

Milí mladí a úspešní, mne osobne je jedno do ktorej skupiny patríte, pretože vás všetkých mám úprimne rád. Áno rád, aj keď sa osobne nepoznáme. Mať rád je totiž jeden z kľúčových predmetov v „Škole Lásky“ a prezradím vám, že nie vždy mám samé jednotky. Človek tak ľahko prepadne egoizmu, pýche a samoľúbosti…

Želám vám všetkým, aby boli tieto Vianoce naozaj iné, úprimnejšie, radostnejšie a dôvernejšie než kedykoľvek predtým. Nečakajte na darčeky. Buďte vy sami darčekom pre druhých – vzorom ľudskosti, úprimnej lásky, dobrých vzťahov a ochoty odpúšťať. Nezabudnite pri tom na svoje talenty, ktoré máte a rozdávajte plným priehrštím. Zadarmo ste dostali, zadarmo dávajte. Verte mi, že odmena nenechá na seba dlho čakať.

Požehnané, pokojné a radostné Vianoce, lásku a úprimnosť vo vzťahoch a srdce otvorené pre potreby a očakávania druhých úprimne želá

Kamil

za tím Mladý a Úspešný

Komentáre

Povedzte nám, čo si myslíte ......

Musíte byť prihlásený na pridanie komentára.