>Video: Prinášanie radosti deťom do nemocnice

Napísal  
Zaradené pod SEBADÔVERA

>Grant Prather vie, čo znamená tráviť nekonečné dni v sterilnom prostredí nemocničnej izby obkolesený trubicami a liečebnými prístrojmi. Grant, dnes 26 ročný, sa narodil s cystickou fibrózou (CF), s vysilujúcou chorobou, ktorá môže vyvinúť do systémovej poruchy pľúc, pečene, pankreasu a čriev.

Raz povedali lekári jeho rodičom, aby sa pripravili na Grantov pohreb. Hoci pre CF neexistuje žiadna liečba, Grant to ťahal ďalej, spoliehajúc sa na kyslíkovú bombu, ktorá za neho dýchala, pokiaľ mu v roku 2000 transplantovali pľúca.

Teraz robí veci, o ktorých ani nesníval, že bude môcť robiť, ako štúdium na univerzite, šoférovanie, beh a prinášanie nádeje a zábavy deťom do nemocníc prostredníctvom neziskovej „Veľkej zábavnej krabice“.

“ Môj život to boli samí lekári a nemocnice. Chýbalo mi, že som sa nehral s priateľmi a vynechal som mnoho zo školy“ hovorí Prather. „Ale keď som hral hru, kreslil obrázok alebo skladal puzzle, nemyslel som na to, aký som chorý.“

Spolu so svojou matkou sa rozhodol podeliť o tieto povzbudzujúce rozptýlenia s ďalšími chronicky hospitalizovanými deťmi a ich rodinami a to tak, že ich dal do súboru.

V Pratherovom dome na Floride, on, jeho matka a tím dobrovoľníkov plnia tisíce červených krabíc puzzlami, hrami, hracími kartami, umeleckými pomôckami a hračkami, zacielené pre deti od 7 do 12 rokov. Každá jedna obsahuje tiež niečo pre nemocničný personál: karty vďaky, ktoré môžu byť navrhnuté a dekorované deťmi. Krabice dostávajú pacienti zadarmo vďaka dotáciám.

Počas dvoch rokov odkedy projekt začal, 6000 Veľkých zábavných krabíc sa dostalo do 41. nemocníc v 26 štátoch USA:

Urobte zmenu:
Pozrite si na fotografii, čo obsahuje „Veľká zábavná krabica“, zabaľte niečo podobné a doručte to dieťaťu vo vašej blízkej nemocnici.

Čo si po prečítaní tohto článku myslíte?

Viete o tom, že tu máte možnosť k tomuto článku napísať svoje reakcie a komentáre? Stačí ak kliknete na „komentarov“ a svoj názor jednoducho napíšete.

Komentáre

Povedzte nám, čo si myslíte ......

Musíte byť prihlásený na pridanie komentára.