Vodcovstvo ala “Icon ambulance”

Napísal  
Zaradené pod KARIÉRA, VODCOVSTVO

Názov tohto článku by mohol byť aj „Netradičné vodcovstvo“. Rád by som vám mladým a úspešným sprostredkoval zaujímavú a veselú príhodu Vica Gundotru, ktorý je senior vice-president Googlu o telefonáte so Steveom Jobsom – zakladateľom spoločnosti Apple.

Vic spomína:

Raz v nedeľu ráno, 6.januára 2008, som bol na omši, keď mi môj mobilný telefón začal vibrovať. Nepozorovane som sa pozrel, kto mi volá. Na displeji bolo “neznámy”. Rozhodol som sa teda telefonát neprijať.

Po omši, ako som išiel s rodinou k autu, som si skontroloval moje správy. Prijatá správa bola od Stevea Jobsa: “Vic, môžeš mi zavolať? Niečo dôležité potrebujem prediskutovať.”

Obratom som zavolal Steveovi naspäť. Bol som zodpovedný za všetky mobilné aplikácie Googlu a v tejto pozícii som mával pravidelné rokovania so Steveom. Bola to jedna z výhod mojej práce.

“Ahoj Steve, to som ja Vic. Prepáč, že som nezdvihol tvoj hovor skôr. Bol som na omši a volajúci bol “neznámy”, takže som to nezdvihol.”

Steve sa zasmial. Povedal: “Vic, pokým nebude volajúci “Boh”, nikdy nezdvíhaj telefonáty počas omše.”

Nervózne som sa zasmial. Väčšinou Steve volával cez pracovný týždeň, takže bolo neobvyklé, že mi zavolal v nedeľu. Čudoval som sa, čo bolo tak dôležité.

“Takže Vic, máme naliehavý problém, ktorý musíme hneď riešiť. Už som pridelil niekoho z môjho týmu, aby ti pomohol a dúfam, že to zajtra vyriešiš”, povedal Steve.

“Pozeral som sa na logo Google na iPhone a nie som spokojný s ikonkou. Druhé “o” v slove Google nemá správny odtieň žltej. Je to proste zle a poveril som Grega, aby tis tým pomohol. Si s tým OK?”

Samozrejme že áno. O pár minút neskôr som dostal e-mail s predmetom “Icon Ambulance”. V e-maily mi bolo nariadené pracovať na oprave ikonky s Gregom Christi.

Už od 11 rokov som si obľúbil Apple II, mám desiatky historiek o Apple produktoch. Boli súčasťou môjho života po celé desaťročia. Aj keď som pracoval 15 rokov pre Billa Gatesa v Microsofte, mal som obrovský obdiv k Steveovi a Apple za to, čo vytvorili.

Vždy keď rozmýšľam o vodcovstve, vášni a zmysle pre detail, spomeniem si na nedeľný telefonát od Stevea. Bola to lekcia, na ktorú len tak nezabudnem. CEO sa musí starať o detaily. Dokonca aj o odtiene žltej. V nedeľu.

Venované jednému z najväčších vodcov (lídrov), ktorého som stretol. Moje modlitby a nádeje sú s tebou Steve.

-Vic

Zdroj

 

 Demi Lovato – Here We Go Again (Main Version .mp3
Found at bee mp3 search engine

Komentáre

Povedzte nám, čo si myslíte ......

Musíte byť prihlásený na pridanie komentára.