Hľadajte zlato

Napísal  
Zaradené pod KARIÉRA, VODCOVSTVO

andrew carnegieKedysi bol Andrew Carnegie najbohatší muž v Amerike.

Do Ameriky prišiel ako malý chlapec zo Škótska, vystriedal niekoľko zvláštnych zamestnaní a napokon skončil ako najväčší oceľový továrnik v Spojených štátoch. Istý čas mal štyridsaťtri milionárov, ktorí pre neho pracovali. V tom čase bolo zriedkavé byť milionárom; mierne povedané, milión dolárov v jeho časoch by sa dnes rovnalo najmenej dvadsať miliónov dolárov.Keď sa novinár opýtal Carnegieho ako si najal štyridsaťtri milionárov, Carnegie odvetil, že títo muži neboli milionári, kým nezačali pracovať pre neho, ale stali sa milionármi ako následok spolupráce.

Ďalšia otázka novinára bola, “ Ako sa vám podarilo zdokonaliť tých mužov natoľko, aby sa stali hodnými, aby ste im platili tak veľa peňazí?“

Carnegie odpovedal, že ľudia sa zdokonaľujú rovnakým spôsobom ako sa ťaží zlato. Musia sa presunúť tony špiny, aby sa našla jediná unca zlata. Ale vy nejdete do bane, aby ste hľadali špinu – idete hľadať zlato.

To je presne spôsob ako my, vodcovia, musíme vnímať ľudí. Nehľadajte chyby, jazvy a kazy – tie sa nájdu ľahko a sú nadbytočné.

Hľadajte v prvom rade unikátne vyjadrenia talentu, ktoré na Vás zapôsobia, keď sa stretnete s osobou.

To je fakt: nájdete presne to, čo sa rozhodnete hľadať.

Komentáre

Povedzte nám, čo si myslíte ......

Musíte byť prihlásený na pridanie komentára.