25 spôsobov ako urobiť tento rok najlepším zo všetkých

Napísal  
Zaradené pod SEBADÔVERA

business success - graphMladý a úspešný – čo je to? Je to niekto, kto pozná silu výberu, žije s odvahou a skutočne nasleduje svoje sny. Sú to ľudia, ktorí dokážu to, aby sa veci uskutočnili a majú jasné vízie. Ich odhodlanie a energia ich každým dňom vedie vpred, zatiaľ čo im ich každodenná sebareflexia a neustály rast pomáha znova definovať, kým sú a privádza to najlepšie z nich ešte ďalej. Sú ako dobré víno, ktoré je vekom ešte lepšie.

Úspech zanecháva hádanky. Tu je 25 lekcií z minulých rokov z článkov, pohovorov, videí a seminárov, z ktorých sa môžeme naučiť model:

1. Svoje sny majte priamo pred sebou. Dozerajte na cenu a nasledujte svoje sny. Úspešní ľudia využívajú svoje sny ako inšpiráciu a sprievodcu pri ich výbere v živote. Odporúčame vytvoriť si tabuľu vízií, aby ste si podrobne naplánovali, čo naozaj chcete.

2. Každý sa môže stať z nuly hrdinom. Bez výhovoriek. Nie je to o tom, kde ste sa narodili alebo z akej rodiny pochádzate: je to o tom, čo urobíte s tým, čo ste dostali. Nezáleží na tom, aká zlá bola vaša minulosť. Nemusí ohraničovať váš osud, ak však nežijete minulosťou.

3. Obkoleste sa najlepšími a učte sa od nich. Nájdite učiteľov a trénerov, aby vám pomohli dostať z vás to najlepšie. Môžete sa učiť od ľudí z minulosti alebo zo súčasnosti, z kníh alebo z reálneho života. Radšej sa „postavte na ramená obrov“, než by ste mali začínať od začiatku.

4. Vyprázdnite svoj život. Odstráňte odpadky. Môže to byť váš dom (Na www.mlady-uspesny.sk som napísal niekoľko článkov o organizovaní a zjednodušovaní.) Môžu to byť vaše emócie. Môžu to byť vaše každodenné plány. Vyprázdnite miesto, aby ste si vytvorili priestor pre možnosti, tvorivosť a pre pocit pohody. Táto očista vám pomôže zbaviť sa vyčerpanosti a chaosu.

5. Žite viac vedomým spôsobom. Viac si uvedomujte. Buďte pozorní. Buďte v pravý čas na pravom mieste. Robte skôr rozumné rozhodnutia, než emocionálne. Zvýšte svoje sebauvedomovanie si.

6. Cvičte si postoj vďačnosti. Nemajte pocit oprávnenia. Vážte si, čo ste dostali, čo dostávate a neberte veci ako samozrejmosť.

7. Z toho, čo ste dostali, vyťažte čo najviac. Vyťažte čo najviac z vašej mysle, vášho tela, vašich emócií (zahŕňajúc sebavedomie a sebaúctu), z vašich vzťahov, vášho domova.

8. Objímte telo, ktoré máte. Živte svoje telo. Vyzerajte, čo najlepšie. Cíťte sa čo najlepšie. Či sa vám to páči alebo nie, vaše telo je vaše. Starajte sa o neho, aby sa ono mohlo starať o vás. Veď napokon, musí s vami vytrvať po celý život.

9. Učte sa po celý život. Kŕmte svoju myseľ. Denne navštevujte túto webovú stránku, využite, čo ste sa na nej naučili, vezmite si osobného trénera alebo navštívte niektoré z našich udalostí, ktoré vás privedú na správnu cestu k úspechu.

10. Žite svoj život čo najlepšie. Prevezmite zodpovednosť. Buďte zodpovední k sebe a k vašim snom. Neupokojte sa. www.mlady-uspesny.sk má početné zdroje, ktoré vám pomôžu žiť váš život čo najlepšie. Najmite si životného trénera.

11. Žite svoje vlastné sny. Buďte k sebe pravdiví. Žite svoje pravdy. Veď napokon vy ste tí, ktorí poznajú vaše nádeje a sny a môžete ich uskutočniť. Uistite sa, že sú to vaše sny a nie niekoho iného.

12. Tešte sa zo svojho priestoru. Starajte sa o svoje okolie. Jedna z najlepších vecí, ktoré môžete dať sami sebe, je mať krásne okolie.

13. Nedovoľte, aby vás strach držal pozadu. Smelo konajte. Nedovoľte strachu, aby za vás robil rozhodnutia.

14. Myslite, že môžete. Ak veríte, môžete dosiahnuť. Vybudujte si sebavedomie a vlastnú sebaúctu, jeden malý moment, jedna voľba alebo jedno súkromné víťazstvo súčasne.

15. Dávajte späť. Pomôžte iným, aby prežívali svoj najlepší život.

16. Udržujte to reálne. Žite čo najlepšie, ale buďte ľudskí. Buďte zraniteľní. Poznajte svoje slabosti a usilujte sa žiť lepšie. Žite život neustáleho zlepšovania sa.

17. Vlastnite to. Je to váš život. Neobviňujte. Nehrajte hru vyčítania. Uskutočňujte svoje sny.

18. Nájdite svoj vnútorný pokoj. Zbavte sa emocionálnej záťaže. Odpúšťajte a zabúdajte. Ďalším kľúčom je poznanie seba samého a bezúhonnosť. Buďte takou osobou, ako o sebe hovoríte a odpustite si, ak takou nie ste. Veďte svoj život, aký chcete žiť.

19. Nevzdávajte sa. Nevzdávajte sa svojich snov. Nevzdávajte sa seba. Naliehavosť sa vypláca.

20. Buďte prítomní. Žite teraz a pozerajte sa do budúcnosti. Poznajte výsledky, ktoré dosahujete. Ak sa vám nepáči, čo dostávate, zmeňte svoj prístup. Najdôležitejšia vec, ktorú môžete zmeniť ako prvú je váš postoj.

21. Všetko vo vašom živote monitorujte. Jednoduché písanie si vašich myšlienok vám môže pomôcť popremýšľať a objektívnejšie sa pozrieť na veci. Zbierajte dáta, nápady a použite, čo ste sa pri tom naučili, aby ste zmenili svoj prístup, kým nebudete úspešní.

22. Život je krátky. Naozaj. Žite, milujte, učte sa a zanechajte odkaz.

23. Žite bez ega. Naše ego sa často dostáva do cesty nášmu najlepšiemu životu a Oprah tento odkaz posilňuje. Prostredníctvom akceptácie seba samého, žitia v danom momente, hľadaním svojich právd a dávania samých seba na vyššie účely, rozpútajte to najlepšie zo seba.

24. Vychutnávajte si chvíľky. Vychutnávajte si vaše vzťahy. Vychutnávajte si vaše voľby. Vychutnávajte si vaše jedlo. Vychutnávajte si vaše radosti. Užívajte si momenty. Váš život sa tvorí z momentov.

25. Pridajte do svojho života nové začiatky. Či ide o nový deň, nový týždeň, nový mesiac alebo jednoducho nový postoj, dajte mu nový začiatok. Nájdite spôsob ako sa obnoviť, či už ide o vás alebo o váš dom a nájdite inšpiráciu pre novú zmluvu na život.

Komentáre

2 komentáre v "25 spôsobov ako urobiť tento rok najlepším zo všetkých"

  1. nnikuss  

    avatar

    Skvely článok, fakt super, povzbudzujúce. Toto si vytlačím a dám na nástenku.

  2. Daniel  

    avatar

    Ahoj Nikus, som rad ze vas moj clanok povzbudil a prajem vela uspechov v novom roku !

Povedzte nám, čo si myslíte ......

Musíte byť prihlásený na pridanie komentára.