Všetky prílohy

Napísal  
Zaradené pod SEBADÔVERA

Krátka zbierka nenapísaných nápadov pre články:

O žiadnej z nasledujúcich ideí som nenapísal dlhší príspevok, ale verím, že dokopy z nich bude zaujímavé čítanie (a bola by škoda ich len tak vymazať).

VŠEOBECNE

Rok po ukončení strednej školy sa už nik nestará o to ako ste urobili maturitu.

Ak raz pochopíte, čo naozaj chcete, už nie je zvyčajne ťažké dosiahnuť to.

V každej etape života vám ľudia ochotne ponúknu zoznam vecí, ktoré musíte urobiť, musíte tým byť alebo ktoré musíte mať. Väčšinou môžete len prikývnuť, odísť a ignorovať ich.

Nemusíte žiť svoj život tak ako to od vás očakávajú iní.

To, aby ste do svojho života vniesli úspech je ako beh. Nie je to tak zložité. Nepotrebujete prístroje alebo periodické časopisy ani k jednej z týchto aktivít. Potrebujete iba urobiť niečo správne viac ako len raz.

Niektorým ľuďom nič neublíži viac ako myslenie.

Skôr než ľudia začnú byť všeobecne akceptovaní ako hrdinovia, zvyčajte sú nenávidení veľkou časťou obyvateľstva. Vezmite si Gandhiho, Ježiša, Martina Luthera (originálneho), Nelsona Mandelu, WInstona Churchilla a mnohých ďalších.

PRÁCA

Napriek tomu, čo ste pravdepodobne počuli, nie je to vždy tak, že na to, aby ste zarobili peniaze, musíte najprv nejaké dať. Môžete začať mnoho biznisov za menej ako 100.

Na podnikanie nepotrebujete zamestnancov. Vlastne je asi ľahšie nemať ich.

Ak je v týždni len 10 z vašich pracovných hodín produktívnych, ale formálne musíte byť v práci ďalších 30 hodín, prečo nestráviť ďalších 5 – 10 hodín zvyšného častu robením niečoho užitočného namiesto surfovania na internete? Napríklad: učením cudzieho jazyka, písaním novely, plánovaním vášho súkromia alebo čokoľvek iné.

CESTOVANIE

Ak každý deň ušetríte 2 eurá počas troch rokov, môžete ísť kamkoľvek na svete. Väčšina miest bude stáť oveľa menej ako ušetríte za tri roky.

Zoznam naozaj veľkých chýb, z ktorých sa nemôžete spamätať, je veľmi krátky. Môže vás zbiť ochranca hranice, môžete sa na 4 dni stratiť v Alpách alebo dokonca vám mafia môže zobrať váš pas. Väčšinou sa všetko obráti na dobré (a áno, a to všetko sa mi stalo).

Keď nabudúce niekam poletíte, prečo čakať s ostatnými v nepohodlnej časti. Počkajte v letiskovej hale a zdvorilo poproste priateľsky vyzerajúcu osobu na ceste dnu, či vás nevezme so sebou. Takmer všetky haly dovoľujú členom pohodlnejšej časti priviesť si so sebou jedného alebo dvoch hostí zadarmo.

Na svete nie je tak veľa nebezpečných miest. Pravda, Somálsko nebude najlepším miestom na dovolenku. Ale zoznam, kde je Somálsko, je krátky. A zoznam úžasných miest je dlhý.

HUDBA

Pre hudobníkov je v poriadku zarábať peniaze.
Je to naozaj dobrá hudba? Záleží iba na vašom názore.

STAŤ SA DOLEŽITÝM

Niekedy sa zdá, že niektoré veci sú príliš dobré, aby to bola skutočnosť a práve tie sa na skutočnosť zmenia. Ak ste od prírody skeptický, môžete niektoré z nich premeškať.

Ak chcete urobiť niečo pre seba, to neznamená, že ste zlou osobou.

Nemusíte sa cítiť vinný, ak máte viac než iní ľudia. Cieľom je pomôcť im, aby dosiahli viac vytváraním bohatstva, nie tým, aby si ho brali od vás.

Tieto veci na ceste za úspechom nie sú potrebné:

  • Značka auta
  • Dom, ktorý vlastníte
  • Štýl vášho oblečenia
  • Ovládanie ďalšieho jazyka
  • Mať za manželku bývalú modelku
  • Reštaurácie
  • Cestovanie prvou triedou

[Zapamätajte si: Všetky môžu byť príjemné, ale pochopte, že nie sú povinné a nie sú mierou úspechu.]

Niekedy môžu začiatočníci poraziť profesionálov. (Potom sa profesionáli stanú začiatočníkmi, ale to je už iný príbeh).

Ak sa naozaj chcete zmeniť, potom to nie je až také ťažké. Fajčiari, ktorí niekoľkokrát skúšali prestať fajčiť pred tým, než uspeli často hovoria, že až pri svojom poslednom pokuse to skutočne chceli zmeniť.

Takmer vždy je viac ako len jeden spôsob dotiahnuť veci dokonca.

Toto mám doposiaľ na svojom zozname „témy pre články“. Môžete niečo dodať do komentárov? V nasledujúcich príspevkoch často uvádzame komentáre, ktoré sú výnimočné dobré.

Komentáre

Povedzte nám, čo si myslíte ......

Musíte byť prihlásený na pridanie komentára.