Neustále vylepšovanie sa

Napísal  
Zaradené pod KARIÉRA

zlepsuje sa mlady-uspesnyPočas môjho života som zistil, že existujú dva druhy ľudí. Jedna skupina ľudí vyzerá akoby bola stale unudená, márnia svoje dni a čakajú, kým k nim príde život. Druhá skupina ľudí je opačná. Neustále sú zaneprázdnení, cítia sa akoby pre nich deň nemal dostatok hodín a prenasledujú život.

Hnevám sa sám na seba, keď vidím, že márnim svoj čas. Nevyhýbam sa žiadnemu relaxovaniu a užívaniu si života, ale ak som fyzicky a psychicky oddýchnutý, radšej robím niečo, ako nič. Radšej budem niečo písať alebo niečo skúmať alebo čítať, aby som sa obohatil alebo budem robiť niečo kúzelné s mojou priateľkou alebo pôjdem na nejaké nové miesto alebo sa budem hrať s deťmi.

A ak nemôžem robiť nič z týchto vecí, hľadám iné spôsoby ako sa vylepšovať.

Prečo? Prečo si len nesadnúť, keď som dokončil, čo som mal urobiť?

Je to jednoduché. Čas, ktorý som strávil zlepšovaním samého seba sa teraz vracia. Zdokonaľovanie samého seba je investícia času a energie namiesto investovania peňazí, ale obe získavajú excelentný výnos. Vylepšujú vaše zdravie, vaše emócie, vašu kariéru a vaše financie.

Tu je päť veľkých oblastí (ale je ich oveľa viac), na ktorých môže ktokoľvek pracovať počas voľného času a nápady, ktoré presne povedia ako to urobiť.

Vylepšite svoje zdravie. Len tridsať minútová chôdza každý deň počas dvanástich rokov pridáva v priemere 1, 3 zdravého roka k vášmu životu. To znamená, že 49 dní chôdze vymeníte za 1, 3 roka navyše. To je skvelý obchod. Vykonávaním viacerých výbušných cvičení môžete ku svojmu životu pridať v priemere dokonca 3, 7 roka.

Ak si to chcete rozpočítať na drobné, v priemere tridsať minút chôdze vám predĺži život takmer o päť hodín. Každý večer po práci kráčajte tridsať minút a v priemere si ku každému týždňu pridáte deň života. Toto je pádny argument na zlepšovanie vášho zdravia, hoci aj robením jednoduchých krokov.

To neznamená, že sa máte vzdať viacerých pohodlnejších činností. Jeden z mojich dobrých priateľov posilňuje brucho, kým pozerá televízor. Ďalší priateľ má prístroj na behanie a behá počas čítania časopisov. Títo priatelia sa nevzdávajú psychického uvoľnenia, ale prišli na to, že psychické uvoľnenie neznamená, že musia oddychovať aj fyzicky. Ja počas joggingu rád počúvam na mojom ipode semináre. Počas behu je zaneprázdnená aj moja myseľ. Zároveň teda pracujem na svojom tele.

Vylepšujte svoje vedomosti. Nápady sú neuveriteľne hodnotné a ak budeme každý deň vytvárať hodnoty, Slovensko sa pohne smerom tam, kde za tvorivosť dostane odmenu. Vedomosti sú základom, na ktorom je postavená tvorivosť. Vystavovanie sa novým nápadom a novým pohľadom v spojení s unikátnym súborom ideí a so životnými skúsenosťami je čím viac pravdepodobnejšie, že budete schopní produkovať unikátne nápady a tieto unikátne nápady môžu mať neuveriteľnú hodnotu.

Jedným z vplyvných spôsobov ako to urobiť je čítať (čo robíte, ako sa domnievam, keď ste na tejto stránke). Vezmite si knihu, ktorá vás vyzýva a podporuje vaše myslenie. Rád čítam knihy, ktoré obhajujú stanoviská, s ktorými nesúhlasím, knihy, ktoré zahŕňajú protikresťanské myšlienky a knihy, ktoré napríklad diskutujú o ateizme. Tieto knihy ma nútia k porozumeniu iných perspektív a tak isto prehodnocujú, posilňujú a možno aj menia moje vlastné pohľady.

Ďalším spôsobom ako sa tam dostať, je prostredníctvom konverzácie s osobou, ktorá sa rada podelí so svojimi nápadmi. Podeľte sa so svojimi myšlienkami, počúvajte nápady iných a hovorte o nich. Akceptujte to, že kritika akéhokoľvek nápadu, ktorý prezentujete nie je kritikou vás, ale samotnej idey.

Zlepšujte vaše zručnosti. Budovať také druhy zručností, ktoré sa hodia takmer na akékoľvek chodníky kariéry, je stále hodnotné. Komunikačné zručnosti. Zručnosti na manažovanie času. Tvorivosť. Vodcovstvo.

Ako môžete tieto veci urobiť? Nuž, môžete do vášho života zahrnúť systém nového manažovania času. Investujte nejaký čas do čítania našich príspevkov. Zahrňte si to do denného alebo týždenného plánu. Alebo sa môžete stať dobrovoľníkom a pomáhať v spoločenskej skupine.

Pozrite sa na veci, ktoré ste si vybrali pre svoj voľný čas a opýtajte sa sami seba, či tiež pomáhajú budovať vaše zručnosti. Potom si vyberte aktivity, ktoré naozaj radi robíte a ktorými tieto zručnosti vybudujete.

Vylepšite svoju osobnosť. Poznaním, kým sme, poznaním našich silných stránok, našich slabostí, našich radostí aj smútkov, to nám pomáha ľahšie usmerňovať náš život. Naozaj to stojí za váš čas, aby ste zistili, kto ste a aké sú vaše skutočné hodnoty.

Strávte nejaký čas prehodnotením svojho života. Opýtajte sa úprimne samých seba ako sa cítite pri tom, čo sa deje vo vašom živote. Prinášajú vám tieto veci radosť alebo smútok? Prečo? Čo? Pozrite sa na všetko: vaše zdravie, vaše vzťahy, vaše aktivity, na váš majetok, a tak ďalej.

Tento druh sebareflexie môže byť veľmi ťažký. Často sa chceme cítiť istým spôsobom k istým veciam, na nejakej úrovni a presvedčujeme samých seba, že je to naozaj tak. Preskákať cez toto, zistiť naše skutočné pocity a pracovať na nich nevyústi do ničoho iného, len do zlepšovania svojho života.

Zlepšujte vaše vzťahy. Väčšina vzťahov potrebuje starostlivosť a pestovanie, ale v zaneprázdnenom svete moderného života je ľahké prehliadnuť starostlivosť a pestovanie potrieb niektorých z našich najdôležitejších vzťahov.

Doprajte si trochu času a len sa porozprávajte s vašim partnerom o živote. Zavolajte svojej mame. Skontaktujte svojich súrodencov. Spojte sa s niektorými z vašich blízkych priateľov, na ktorých ste časom pozabudli. Počúvajte, čo hovoria. Nepozerajte sa na to len ako na ospravedlnenie hovorenia o tom, čo robíte vy.

Tieto vzťahy sú neoceniteľné a akýkoľvek čas, ktorý strávite pri ich udržiavaní, sa vám časom neočakávane splatí.

Tu je skutočný odkaz: rozdiel medzi úspešnými a neúspešnými sa ukazuje v tom ako míňajú svoj čas. Ľudia, ktorí majú úspech, trávia takmer všetok svoj čas robením niečoho, čo nejakým spôsobom zdokonaľuje ich, ich vzťahy alebo ich situáciu v kariére. A to nedosiahneme robením ničoho.

Máte nejaké nápady, o ktoré sa chcete podeliť s našimi čitateľmi? Dajte nám vedieť v komentároch…

Komentáre

Povedzte nám, čo si myslíte ......

Musíte byť prihlásený na pridanie komentára.