Je „cool“ byť vypnutý?

Napísal  
Zaradené pod SEBADÔVERA

42-15250688Myslím, že áno. Budúcou „elitou“ v podnikaní budú tí, ktorí budú nedosiahnuteľní cez e-mail, sms alebo mobilné telefóny. Pravé súkromie – skutočné prerušenie spojenia, opak večne pripojeného, večne dosiahnuteľného – bude nové „cool“.

Táto prognóza sa už stáva skutočnosťou, aspoň v mojom živote. Svoje e-maily kontrolujem len dvakrát denne, raz dopoludnia a raz k večeru. To mi zaberie len 30 minút denne, pretože mám asistenta, ktorý pracuje na väčšine mojich e-mailov za mňa.

Keď popoludní prestanem pracovať, prepnem si svoj telefón na tiché zvonenie a nechám ho tak až do momentu, keď znova ráno začnem pracovať.

Okrem toho práve plánujem mať každú nedeľu „technologicky voľný deň“. Áno, žiadny telefón, e-mail, internet, laptop, dvd, kino, nákupy, televízor, ipod, atď. Dúfam, že nedeľa sa zmení na deň strávený s tými, ktorých mám rád, na deň, ktorý sa naplánuje sám. Bude to deň modlitby, bicyklovania alebo čítania dobrej knihy.

Zapojenie drog

Minulý týždeň som navštívil priateľov a tí povedali svojim deťom, aby vypli televízor, pretože majú návštevu. Mali ste počuť ten zúfalý krik! Naozaj,  ak vezmete deťom elektronické prístroje, je to akoby ste brali drogy závislým. A majú hrozné sprievodné symptómy.

Úspešný život je viac ako len zízanie na obrazovku počítača alebo hovorenie do krabice

Ak chcete naozaj dať „prvoradé veci na prvé miesto“ a dokázať pohnúť vecami vo svojom živote, znížte používanie vecí, ktoré vám pomáhajú mrhať časom. Nehlásam to, že moderná technológia nemá svoje výhody – väčšina môjho biznisu je silne založená na podpore internetu a  každý deň som v spojení s tisíckami klientov, čitateľov, fanúšikov a priateľov. Ale naučil som sa, že príliš veľa dobrých vecí nás môže rozmaznať. Vyskúšajte dnes toto:

 • Použite svoj telefón iba ak je to nevyhnutné
 • Namiesto malých tlačidiel sa radšej pozrite na svet
 • Skôr ako začnete niekde cestovať, pozrite sa na mapu.
 • Strávte čas tvárou v tvár s tými ľuďmi, na ktorých vám záleží

Budem sa tešiť na vaše reakcie, čo sa týka mobilných prístrojov, ktoré by mohli byť v blízkej budúcnosti „nie cool“. Prosím, nechajte mi váš komentár.

Článok napísal Daniel Shaw

Komentáre

2 komentáre v "Je „cool“ byť vypnutý?"

 1. benI  

  avatar

  Daniel super. Super článok a perfektné video. Mám pocit, že si poukázal na to najdôležitejšie v živote – a to sú naše vzťahy. Ďakujem, držím palce, len tak ďalej.

 2. Daniel  

  avatar

  Dakujem velmi pekne za spatnu vazbu,vas komentar ma velmi povzbudil. Prajem Vam vela sil a trpezlivosti pri dosahovani Vasich cielov.

Povedzte nám, čo si myslíte ......

Musíte byť prihlásený na pridanie komentára.