Vzťahy – nezáväzné rozhovory – Ako na to?

nezavazne-rozhovory-787949Prvá schôdzka

Vy a Vaša partnerka sedíte v kaviarni po tom, čo ste boli spolu v kine. Táto situácia je väčšinou trochu komplikovaná, pretože Vaša nezáväzná konverzácia by mala viesť k zaujímavému rozhovoru a urobiť úžasný prvý dojem (samozrejme za predpokladu, že sa Vám Vaša partnerka páči).

Veľa sa pýtajte

Vyzvaním svojej partnerky, aby rozprávala o sebe, nikdy nič nepokazíte. Okrem toho, že Vám to pomôže spoznať ju viac a poskytne Vám to základ pre rozhovor; otázkami sústreďuje svoju pozornosť na ňu a to je príjemné pre každého.

Vaše otázky ukazujú, že máte úprimný záujem o Vašu partnerku – pokiaľ jej však aj ukážete, že ju skutočne počúvate (môže si to totiž neskôr preveriť, verte mi).

Pýtajte sa jej otázky:

O práci: čo robí; či sa jej to páči; ako dlho tam už pracuje; atď.

O rodine: aká je jej rodina; kde pracujú; či sú si blízki; atď.

O záľubách: čo rada robí vo svojom voľnom čase; čo robieva cez víkendy; atď.

O umení: akú hudbu počúva; aký je jej obľúbený film; či sa jej páčil film, čo ste spolu práve videli; atď.

Čoskoro napíšem cely článok o témach na rozhovor pri prvej schôdzke, takže teraz len veľmi stručne – Vaša konverzácia nech je zaujímavá a nadľahčená a vyhnite sa čomukoľvek filozofickému, sexuálnemu alebo osobnému.

Náhodný známy

Ste na svadbe svojho najlepšieho priateľa a muž, ktorý sa Vám zdá trochu povedomý  k Vám príde a začne s Vami hovoriť.

Hovorte o tom, čo máte obaja spoločné

Ak máte niečo spoločné s človekom, ktorého ešte nepoznáte, využite to. Nepremárnite čas ohováraním vašich spoločných známych; radšej využite čas a získajte nového priateľa.

Ak ste na svadobnej oslave, môžete napríklad povedať, že sa veľmi tešíte zo šťastia tejto dvojice a môžete sa opýtať, v akom vzťahu je ten druhý človek k neveste alebo k ženíchovi, ako dlho sa už spolu poznajú, atď.

A ak sa dozviete, že tento človek je členom rovnakej rodiny, rozprávajte sa o jeho rodičoch, bratrancoch a iných členoch rodiny.

Viete hovoriť so svojim nadriadeným?

Nadriadený / kolega

Ste na vianočnom večierku Vašej obchodnej spoločnosti a sedíte pri rovnakom stole s ľuďmi z Vášho oddelenia – to znamená so svojimi kolegami a nadriadenými.

O čom budete viesť nezáväzný rozhovor so svojim nadriadeným, ktorý sa s Vami rozpráva, iba ak Vám dáva nejaké príkazy? Ste informovaný o najnovších správach a o umení ?

Aj keď si prajete, aby to vyzeralo tak, že beriete svoju prácu vážne, je tiež dobré svojmu nadriadenému ukázať, že aj napriek tomu máte čas sledovať správy, čítať noviny a pozerať filmy. Inak povedané – že ste rozhľadený muž a venujete čas tomu, aby ste boli stále informovaný. Váš život by nemal byť výlučne iba o práci.

Konverzáciu začnite rozprávaním o čomkoľvek, čo sa v súčasnosti deje. “Počuli ste už o tom, čo sa stalo v Anglicku?” Alebo sa svojho nadriadeného opýtajte, či už videl najnovší film Mela Gibsona.

Ak rozprávate o posledných udalostiach, vyhnite sa témam o politike – ak viete, že Váš šéf podporuje SDKÚ, nehovorte vtipy o Dzurindovi, bez ohľadu na to, aké zábavné podľa Vás sú. Môžete sa Vášho nadriadeného opýtať, aký názor má na určitú udalosť, aby ste odhadli jeho politické názory; radšej si však túto konverzáciu ušetrite na vhodnejšiu príležitosť, keď nebudete celú noc piť modranské víno.

Náhodná známosť

Idete smerom k baru a chcete nadviazať kontakt s nádhernou červenovláskou. Okrem faktu, že nedokážete odolať červenovláskam a ich ohnivej povahe, nemáte ani tušenia, o čom by ste sa s ňou mali rozprávať.

Chcete byť sám sebou, zapôsobiť na ňu úžasným prvým dojmom a ukázať jej, že ste správny muž.

Rozprávajte o neformálnych témach

Ak budete prirodzený a nenútený, nič tým nepokazíte. Hovorte o tom, ako nahlas ide hudba. Všeobecne okomentujte situáciu, v ktorej ste. Poznamenajte, aký úžasný čerstvý vzduch je vonku a navrhnite jej, či by sa nechcela ísť s Vami prejsť.

V každom prípade však nepovedzte nič, čo by mohla očakávať, že sa jej opýtate; napríklad či ste sa už niekde nestretli, alebo či chodí do tohto podniku často. Zaujmite ju niečím priamo z danej situácie – napríklad sa jej opýtajte, kde kúpila svoju tašku, pretože je veľmi originálna.

Kombinácia rôznych rozhovorov

Každá z týchto metód nezáväznej konverzácie môže byť použitá pre ktorúkoľvek situáciu; konkrétne tá, ktorá je priradená k určitej situácii je iba najviac odporúčaná. Takže sa môžete bez problémov opýtať Vášho nadriadeného, ako sa má jeho rodina; Vašej partnerky na prvej schôdzke, či čítala posledný román Johna Grishama; ženy pri bare, či už bola niekedy v Anglicku; alebo povedať Vášmu známemu na svadbe, aké je jeho nové auto úžasné.

A ak všetko ostatné zlyhá, tak rozprávajte iba o počasí, o ktorom majú ľudia vždy čo povedať.

Ak sa vyhnete čomukoľvek osobnému, filozofickému, politickému alebo kontroverznému – prinajmenšom počas prvého stretnutia – a budete vedieť, aké otázky sa máte pýtať, ste na správnej ceste, aby ste sa stali mladým a úspešným.

Tému článku navrhol: P. Lacho, Senec
Napísal: Daniel Shaw

Komentáre

Povedzte nám, čo si myslíte ......

Musíte byť prihlásený na pridanie komentára.