10 tipov na romantickú dovolenku

Ak plánujete so svojou vyvolenou nejakú krátku dovolenku, určite by ste chceli ísť na nejaké romantické miesto. Tu je môj výber 10 najromantickejších dovolenkových miest na svete. Lacné letenky z Bratislavy Vám umožnia nájsť si vysnívanú svadobnú cestu, alebo len miesto pre nejaké bláznivé dobrodružstvo so svojou milovanou. Tieto miesta Vám zaručene do vzťahu prinesú oveľa viac lásky a vzrušenia ako kedykoľvek predtým.

10 – Grécke ostrovy

Výborné pre tých ľudí, ktorí zatiaľ nemajú dostatok peňazí – pre rodiny alebo páry, ktoré chcú navštíviť niečo odlišné, nádherné čisté more, vynikajúce jedlo a očarujúce západy slnka (hlavne v mestečku Oia) sú súčasťou celkového čara Gréckych ostrovov.

9 – Malta

Jeden môj priateľ bol na svadobnej ceste na Maltských ostrovoch a ešte stále o tom nemôže prestať hovoriť. Ponorte sa do pokoja a čara týchto ostrovov presiaknutých atmosférou 6 000 rokov starej civilizácie.

8 -Viedeň, Rakúsko

Mozart sa síce narodil v Salzburgu; existuje však dôvod, prečo zomrel vo Viedni. Viedeň, ako jedno z najhistorickejších miest Starého Kontinentu, ponúka bohaté kultúrne a umelecké príležitosti a môže byť vynikajúcim prostredím pre posunutie Vášho vzťahu na ďalšiu úroveň.

Nezabudnite si so sebou vziať Vaše topánky na tancovanie, pretože Viedeň je preslávená svojou plesovou sezónou, ktorá začína každý rok 31. decembra a konci 10. marca. Len si predstavte úsmev Vašej milovanej, keď budete spolu tancovať valčík v historických sieňach sprevádzaní hudbou orchestrami svetovej úrovne. Rozprávky sa môžu stať skutočnosťou a toto je dôkazom.

7 – Algarve, Portugalsko

Pre zmenu navštívte tohto suseda Španielska a vychutnajte si úžasné rekreačné strediská, nádherné pláže a pôsobivé golfové ihriská – a prekvapí Vás najvyššia kvalita služieb za najnižšiu cenu v celej Európe. Portugalsko je skutočne neobjaveným európskym pokladom.

6 – Paríž, Francúzsko

Niekto si možno povie, že toto mesto je iba zbytočne preceňované, no Paríž – známy, ako mesto svetiel – v každom prípade patrí do zoznamu najromantickejších dovoleniek. Hoci táto dovolenka bude určite patriť medzi tie drahšie, bohatá história mesta, umenie, kultúra a úžasné jedlo očaria Vašu partnerku a ona Vás bude milovať za to, že ste ju tam zobrali. Eiffelova veža a Louvre sú nevyhnutnosťou a tiež nezabudnite na Versailles. Nedovoľte však svojej milovanej ísť nakupovať s Vašou kreditnou kartou na Les Champs Elysees…

Viete, ktoré sú najromantickejšie miesta v Európe?

5- Benátky, Taliansko

Do Benátok sa musíte dostať ešte predtým, ako sa mesto dostane pod vodu – skutočne. Preto totiž toto mesto slúžilo ako miesto deja v toľkých romantických operách a filmoch. Veď kde inde by ste mohli zobrať svoju vyvolenú na romantickú plavbu gondolou?

4 – Istanbul, Turecko

Presne v tomto meste sa Európa prepája s Áziou. Tisícky rokov stará história a bohatá, rozmanitá kultúra odrážajúca sa na úžasnom umení a malebnej architektúre robí z Turecka krajinu, ktorú jednoducho musíte navštíviť. Táto oblasť vyniká nádherným prírodným bohatstvom, očarujúcimi pobrežiami a jedlom, ktoré si jednoducho zamilujete.

3 – Praha, Česká republika

Toto nádherné mesto, založené v deviatom storočí a označované tiež ako “matka miest”, je úžasnou pestrou zmesou súčasnej a tiež historickej architektúry. Určite musíte navštíviť Pražský hrad, najväčší historický hrad na svete a romantickú štvrť Malá Strana, založenú v roku 1257.

Vychutnajte si nezabudnuteľný západ slnka z Petřínskej rozhľadne, 60 metrov vysokej veže zo železnej konštrukcie. V tejto zaujímavej stavbe, postavenej podľa vzoru Eiffelovej veže, sa do jedného romantického celku jedinečným spôsobom spája to najlepšie aj z Prahy, aj z Paríža.

2 – Púšť Sahara, Tunisko

Na Severnej Afrike niečo bude; možno je to púšť, možno majestátne pohorie Atlas, alebo možno je to fakt, že sa tu natáčali Hviezdne vojny alebo Anglicky pacient. Nech už je to čokoľvek, podniknite cestu na Saharu a ja Vám zaručujem, že tam objavíte mnoho spôsobov, ako zaplniť svoju myseľ a dni.

1 – Monte Carlo

Možno niektorí z nás videli príliš veľa ‘bondoviek’, nie je však zlé navštíviť miesto plné mladých a úspešných ľudí, vyraziť si do nočných podnikov alebo obrovských kasín. Monte Carlo Vám ponúka zažiť výnimočné dobrodružstvo po boku svojej milovanej, piť iba tie najkvalitnejšie značky alkoholu, fajčiť iba tie najlepšie cigary a elegantne vyhrávať v hazardných hrách.

Čas na romantiku

Dúfame, že týchto 10 tipov na krátke romantické dovolenky Vás inšpirovalo naplánovať si svoje vlastné dobrodružstvo. Zaručujeme Vám, že tieto miesta prinesú Vám aj Vašej vyvolenej špeciálny spoločne strávený čas, ktorý ostane vo Vašich spomienkach aj srdciach po celý zvyšok života.

Tému článku navrhli: Rôzni čitatelia

————————————————
P.S. Ak by ste chceli poslať nejaký komentár, použite na to, prosím, príslušné linku nižšie.

Komentáre

2 komentáre v "10 tipov na romantickú dovolenku"

  1. Radkazoza1  

    avatar

    romanticka dovolenka je najkrajsia pri mori a zapadajucom slnku

  2. Radkazoza1  

    avatar

    ja osobne si myslim ze romantikcka dovolenka by mala byt pre obidvoch ten naJKRAJSI ZAZITOK CO MYSLITE:o))

Povedzte nám, čo si myslíte ......

Musíte byť prihlásený na pridanie komentára.