Vzťahy

Napísal  
Zaradené pod VZŤAHY, MEDZIĽUDSKÉ

rodinaMinulý týždeň tu bola moja rodina z Veľkej Británie. Premýšľal som nad tým, ako sa za posledných pár rokov vylepšili moje vzťahy s rodinou a priateľmi.

Pochádzam z neľahkého rodinného prostredia. Moji rodičia sa rozviedli, keď som mal 5 rokov, obaja sa znova zosobášili a obaja sa znova rozviedli, keď som mal 12 rokov. Anglicko som opustil, keď som mal 18 a vôbec som neudržiaval so svojou rodinou žiadne bližšie vzťahy.

Dnes je to trocha iný príbeh, hoci stále žijem ďaleko od svojej priateľky, najlepších priateľov a od mojej rodiny. Tu je niekoľko poznámok ako to zvládam. Dúfam, že si odtiaľ vezmete nejaké praktické nápady ako zlepšiť vaše vzťahy, ktoré v živote máte, ak už nie sú blízke.

Priateľka / manželka

Spájajte sa s nimi každý deň na osobnej úrovni, na úrovni fyzickej, emocionálnej, duchovnej alebo duševnej – alebo najlepšia je kombinácia všetkých týchto vecí.

Robte každý deň výnimočné veci, ktoré pomáhajú, tešia alebo im prinášajú smiech a váš vzťah ostane vo väčšine prípadoch silný.

Nápady: milujte sa, maznajte sa, diskutujte, modlite sa spolu, postavte niečo spolu, hrajte sa, volajte si, píšte si sms, píšte listy, pomôžte im s niečim, obslúžte ich, masírujte, urobte si výlet, dajte im darček…rozmýšľajte nad nápadom….buďte kreatívni.

Rodina

Pravidelne ich navštevujte. Nebudú tu navždy. Zvlášť starí rodičia. Ak sa budete nudiť, choďte niekde na malý výlet alebo hoci aj na krátku dovolenku.

Na Slovensku navštevujeme rodičov mojej priateľky raz mesačne a trávime s nimi deň. Moju rodinu vo Veľkej Británii navštevujem raz ročne (je to veľká rodina a zaberie mi veľa dní, kým ich všetkých navštívim).

Tiež im v pravidelne volajte. Nejaký čas som to nerobil a zistil som, že som sa s nimi už nemal o čom baviť. Ale po niekoľkých pravidelných telefonátoch sa to prirodzene vrátilo a znova sme sa začali priateľské rozhovory. Ak môžete svojich rodičov alebo starých rodičov naučiť používať facebook alebo skype ako sme to urobili my, bude to jednoduchšie a budete sa viac zabávať.

Ako som povedal, mám veľkú rodinu, takže raz za mesiac zosumarizujem svoje mesačné aktivity a nejaké fotky a pošlem ich online. Tým členom mojej rodiny, ktorí nemajú internet, mladší im to vytlačia a doručia. Domnievam sa, že aj ja by som ich mohol posielať prostredníctvom bežnej pošty s krátkym osobným odkazom, ale som príliš lenivý.

Blízki priatelia

Sú pre mňa takmer ako rodina alebo dokonca aj bližší. Rovnaké pravidlá ako pre rodinu uplatňujem aj tu. Špeciálny dôraz kladiem na spoločné výlety, na chodenie do reštaurácie, do kina, na koncerty, dovolenky, do prírody a podobne.

Väčšina mojich blízkych priateľov dostáva pravidelné aktualizácie prostredníctvom facebooku alebo e-mailu rovnako ako členovia mojej rodiny.

Nie takí blízki priatelia, ale stále dôležití ľudia

Táto skupina ľudí zahŕňa ľudí, ktorých som v živote stretol, ktorým som sľúbil, že s nimi ostanem v kontakte, zákazníci, fanúšikovia, aj vy 😉

Veľkou pomocou je vlastnenie webovej stránky, blogu alebo aspoň mať online sociálny profil ako je facebook. Takýmto spôsobom vás ľudia, ktorí sa o vás stále zaujímajú, môžu ľahko nájsť, spojiť sa s vami a nechať odkaz /komentár/ alebo poslať vám e-mail.

Vybudujte si databázu (skúste napísať meno, e-mail, domácu adresu, dátum narodenia – aby ste im mohli poslať blahoželanie k narodeninám, telefónne číslo alebo aj fotografiu, ak je to možné.

Ja mám vo svojej databáze starých priateľov zo školy, ľudí, ktorých som stretol počas svojich ciest, klientov zo zubej kliniky, fanúšikov kapely, v ktorej som pôsobil, ľudí, ktorých zaujíma pomoc iným a tých z vás, ktorí pravidelne čítate články na mlady-uspesny. Je to pomerne veľká databáza. Viac než 20 000 aktívnych kontaktov a stále to rýchlo rastie.

Ak máte veľkú databázu, pomôže, ak si kontakty rozdelíte. Ja na to používam rôzne webové stránky a každej skupine posielam pravidelne rozdielne články. Napríklad, ak ste zaregistrovaní na tejto webovej stránke, týždenne alebo mesačne dostávate od nás e-maily.

Fráza, ktorá sa vo svete úspechu často cituje – „nie je to o tom, čo poznáte, ale koho poznáte.“ Rád by som k tomu niečo pridal: „nie je to o tom, čo poznáte, je to o tom koho poznáte a kto pozná vás.“

Znova si to prečítajte. Je tu rozdiel. Môžete poznať CEO T-Mobilu, ale ak ona/on nepozná vás, nemá vás rád/rada a nerešpektuje vás, potom vám to nepomôže. Uistite sa, že sa budete pravidelne pozitívne prezentovať, aby na vás nezabudli!

Ak máte ďalšie nápady alebo komentáre, prosím, nechajte nám dolu odkaz ….

Komentáre

Povedzte nám, čo si myslíte ......

Musíte byť prihlásený na pridanie komentára.