Kde by som mal požiadať svoju vyvolenú o ruku?

moulin_rouge_uspesnyPlánujete sa opýtať svojej priateľky, či sa za vás vydá? Počas posledných 15 rokov som precestoval takmer 40 krajín a našiel som pár skvelých miest, kde to môžete uskutočniť. Dúfam, že vám môžem dať pár nápadov.

Na Eiffelovej veži

Paríž je obľúbeným miestom milencov a nachádzal sa na mojom plánovacom liste od mojich tínedžerských čias. Na Silvestra 2008 som si ho zo zoznamu vyškrtol. Výhľad z Eiffelovej veže je veľkolepý počas večere v jednej z dvoch štýlových reštaurácií. Prvá Altitude 95 je na prvom  poschodí vo výške 95 metrov alebo drahšia  Jules Verne sa nachádza vo výške 125 metrov. Ďalšie atrakcie v hlavnom meste Francúzska zahŕňajú výletnú plavbu po rieke Seina, obzeranie si ľudí z kaviarničky na Champ Elysees, celkové užívanie si romantických potuliek po malebnom meste v kde je mnoho zaujímavého k videniu.Prehliadka Monte Carla

Toto je miesto, kde sa cítite ako milionári a dostanete sa k bohatým a známym, kým sa pozeráte zo sviečkami osvetlenej reštaurácie na milionárske jachty v prístave. V Monte Carle je množstvo špičkových hotelov vrátane The Hermitage (luxusný štvorhviezdičkový hotel). V hoteli je gurmánska reštaurácia Le Vistamar, z ktorej si môžete užiť panoramatický výhľad na prístav. Neskôr sa môžete prejsť po ceste a pripiť si šampanským v Café de Paris alebo sa pokúsiť rozbiť bank v kasíne Monte Carla.

Prehliadka Viedne, Bruges alebo Krakova na koči ťahanom koňmi

Je to blízko Slovenska a nie je to až také exotické, ale stále to môže byť krásne. Pozrieť si operu a potom sa na koči previezť po meste, v noci hľadieť na hviezdy a veľkolepé mesto. Môžete sa pritúliť pod dekou a ukryť sa tak pred
zimným chladom. 20 minútová jazda stojí asi 30 euro.

Sedieť na piesočnej dune na Sahare

Pozerať sa na západ slnka na púšti je naozajstným výnimočným momentom. Vziať si džíp a odviezť sa kdekoľvek z Tuniska, Maroka alebo Egypta na tiché miestečko a pripraviť nádherný prekvapujúci piknik.

Na palube gondoly

Za 45 minúut zaplatíte 100 euro, ale nič nie je  romantickejšie než plavba na gondole v Benátkach. Cesty sa preplietajú v malých kanáloch, plávate popri veľkolepých palácoch a popod mosty. Gondoliér môže dokonca predniesť serenády.
Zapamätajte si, že najlepšie je výjsť pred západom slnka, najlepšie skoro ráno, než sa objaví dav ľudí. Potom choďte na slávnostný koktail Bellini do Harryho baru. Na ďalší deň si môžete vychutnať atmosférické  Benátky pešo  a preskúmať ich. Navštívte palác Doges a potešte sa výhľadom z katedrály Sv. Marka.

Na hrade v Salzburgu

Salzburg, Mozartovo mesto, je prekrásne romantické miesto s kľukatými vydláždenými uličkami plnými čarovných obchodov a útulných kaviarničiek a nad tým všetkým sú vznešené stredoveké veže pevnosti. Ku hradu vedie lanová dráha, odkiaľ si môžete prezrieť malebné mesto pod vami a v  pozadí skvostné, snehom prikryté hory. Je to skvelé miesto na ponuku na sobáš a potom môžete relaxovať na saniach ťahaných koňmi v rozprávkovej doline medzi alpskými horami.

V lappskej drevenej chalúpke

Zabaľte sa, zavinte  a zažite milostné dobrodružstvo úžasnej lappskej polárnej divočiny. Vzduch je ostrý a suchý, borovice a smreky sú zasypané snehom a obloha je zafarbená do ružova a fialova. Navštívte vrch Yllas a dajte si
večeru v najvyššej lapplandskej reštaurácii Yllaskammi 718, v nadmorskej výške 718m. Neskôr sa zahľaďte na polárnu žiaru a potom sa rýchlo ponáhľajte späť do svojej chalúpky do sauny, aby ste sa zohriali. Počas zvyšku pobytu môžete preskúmať krajinu na záprahu s husky, sobmi alebo pozrieť si safari na lyžiach.

Najlepšími priateľmi dievčat sú diamanty

Kde  lepšie by bolo  požiadať dievča o ruku ako v Antverpách, ktoré sú centrom obchodu s diamantmi už od 15. storočia? V múzeu diamantov môžete vidieť ako ich brúsia a leštia a môžete obdivovať jagavú kolekciu šperkov. Potom choďte do krajiny diamantov  (Diamondland) kde vám môžu poradiť pri výbere a kúpe voľného drahokamu alebo snubného prsteňa. V Antverpách môžete oslavovať pri skvelom belgickom jedle.

Nad GLITZY Dubajom

Ak ste za trocha luxusu, žiaden hotel nie je veľkolepejší  ako hotel Burj Al Arab v tvare krídla v Dubaji. Ponúka sa ako šesťhviezdičkový hotel a je veľmi drahý. Ak máte trocha skromnejší rozpočet, najlepšie bude ubytovať sa niekde
inde a vziať svoju milovanú na koktail do Burjského baru s výhľadom na oblohu a potom vyhľadať prsteň na zlatých trhoch v meste.

Máte nejaké vlastné nápady? Dajte nám o nich, prosím, vedieť v komentároch…

Komentáre

Povedzte nám, čo si myslíte ......

Musíte byť prihlásený na pridanie komentára.