Zbavte sa toho brucha!

Napísal  
Zaradené pod ZDRAVIE A FITNESS

Aj keď vám neprekáža, že máte šesť tukových vankúšov na bruchu, zdravotné štúdie ukazujú, že nadmerné množstvo tuku na bruchu je nezdravé.

Ale ukazuje sa, že len 30 minút posilňovania týždenne môže spôsobiť veľkú zmenu. A pre ešte rýchlejšie výsledky, kombináciou cvičenia s telesnými cvičeniami nasledujúcimi po zdvíhaní závaží, má na brucho dokonca väčší účinok.

Mnoho z nás, slovenských mužov, sme už predtým počuli – znížte príjem mastných jedál, jedzte viac vláknin, a tak ďalej. Ale koľkí z nás skutočne tri krát do týždňa aktívne cvičíme?

Keď hovoríme o posilňovaní, nemusíte kvôli dosiahnutiu výsledku pracovať s veľkými závažiami 500 opakovaní za hodinu každý deň.

Ak ste leniví, nie je to až také zlé, ako si myslíte – len 10 minút posilňovania za deň, trikrát týždenne pomôže. Výskumy z Harvardu ukazujú, že 30 minút silového cvičenia týždenne pomáha zredukovať objem pásu než takmer všetky ostatné cvičenia.

Stratili ste nejaké centimetre alebo kilogramy z vášho pásu? Aké cvičenia a diéty fungujú pre vás? Dajte nám vedieť v komentároch…

Komentáre

6 komentárov v "Zbavte sa toho brucha!"

 1. Kamil  

  avatar

  Doporučujem 30 min. aerobnú aktivitu ako napr. beh, bicykel, rotoped a pomôže aj rýchla chôdza. Jednoducho zvýšiť tep na frekvenciu cca 120 bpm. Vláknina v strave tiež pomôže (tvrdé cestoviny, surová zelenina, ovocie, cereálie..) a dať si trochu pozor na tuky a cukry. Keď bruško „spadne“ treba ho spevniť klasikou – ľah-sed. Doporučujem kondičného alebo fitness trénera – vyvarujete sa školáckych chýb a mnohých ďalších problémov. 🙂

 2. Roman1  

  avatar

  Mne sa podarilo schudnúť behom 2 rokov 35 kíl. Ešte teraz pracujem na posledných kilách a na spevnení – „sedľahy“, závažie párkrát týždenne. Doporučujem 90 dňovú diétu, je to bez hladovania a má to efekt!

 3. dasa  

  avatar

  Roman 1

  tak mi napiste prosim vas tu 90 dnovu dietu na mail dasa.skorvankova@centrum.sk dakujem

 4. BAILI  

  avatar

  dobry den mozem vas roman1 poziadat aj ja o tu dietu? lenka.krajcovicova1@gmail.com

 5. postar  

  avatar

  Trefný článok a zaujímavá webstránka! 😉 Chudnutie z brucha je obzvlášť ťažké. 30 minút sa mi zdá trošku málo, čo vy na to? Inak dobré tipy na schudnutie z brucha nájdete aj v tomto článku http://www.dietyachudnutie.sk/ako-schudnut-2/ako-schudnut-z-brucha/

 6. Vikusqa Vika Bokšanská  

  avatar

  Roman 1 mohli by ste mi poslat tu 90 dnovu dietu na e-mail vvikinka76@azet.sk

Povedzte nám, čo si myslíte ......

Musíte byť prihlásený na pridanie komentára.