- Mladý a úspešný – sebadôvera, vzťahy, financie, kariéra, vodcovstvo, zdravie a fitness - http://www.mlady-uspesny.sk -

Zbavte sa toho brucha!

Aj keď vám neprekáža, že máte šesť tukových vankúšov na bruchu, zdravotné štúdie ukazujú, že nadmerné množstvo tuku na bruchu je nezdravé.

Ale ukazuje sa, že len 30 minút posilňovania týždenne môže spôsobiť veľkú zmenu. A pre ešte rýchlejšie výsledky, kombináciou cvičenia s telesnými cvičeniami nasledujúcimi po zdvíhaní závaží, má na brucho dokonca väčší účinok.

Mnoho z nás, slovenských mužov, sme už predtým počuli – znížte príjem mastných jedál, jedzte viac vláknin, a tak ďalej. Ale koľkí z nás skutočne tri krát do týždňa aktívne cvičíme?

Keď hovoríme o posilňovaní, nemusíte kvôli dosiahnutiu výsledku pracovať s veľkými závažiami 500 opakovaní za hodinu každý deň.

Ak ste leniví, nie je to až také zlé, ako si myslíte – len 10 minút posilňovania za deň, trikrát týždenne pomôže. Výskumy z Harvardu ukazujú, že 30 minút silového cvičenia týždenne pomáha zredukovať objem pásu než takmer všetky ostatné cvičenia.

Stratili ste nejaké centimetre alebo kilogramy z vášho pásu? Aké cvičenia a diéty fungujú pre vás? Dajte nám vedieť v komentároch…