5 Krokov k jemnému oholeniu

Napísal  
Zaradené pod ZDRAVIE A FITNESS

holenieAko všetci vieme, holenie je základnou súčasťou života každého muža – dokonca je to aj niečo ako rituál pri prechode z chlapčenského veku do dospelosti. Pri holení však ide o niečo viac, ako len o priloženie holiaceho strojčeka k tvári; je potrebné zvážiť aj iné faktory, pretože holenie zohráva obrovskú rolu aj v zachovaní zdravo vyzerajúcej pokožky.

Hoci Ste si možno vyvinuli svoj vlastný spôsob holenia, každodenné ranné opakovanie tejto rutiny môže veľmi ľahko priniesť určité zlozvyky, ktoré Vám zabránia vychutnať si skutočne kvalitné oholenie.

Mnohí muži sa pri holení dopúšťajú tých najbežnejších chýb, ktoré sú príčinou ich nezdravo vyzerajúcej pokožky; ako napríklad používanie nesprávnych holiacich prípravkov, tupej čepele, alebo aplikácia iba veľmi tenkej vrstvy lacnej holiacej peny. Tieto chyby môžu spôsobiť zbytočné podráždenie Vašej pokožky.

Aby Ste sa vyhli týmto problémom, musíte investovať do vysoko kvalitných čepelí a holiaceho gélu. Nerozbije to Váš bankový účet a čoskoro uvidíte obrovské zlepšenie v kvalite a pohodlí Vášho holenia.

Pokúste sa včleniť týchto 5 jednoduchých krokov do Vašej každodennej rutiny a veľmi skoro pocítite ich prínos v podobe zdravšej pokožky a jemnejšieho oholenia.

Krok 1 – Nevysušte si tvár uterákom

Predtým ako vyjdete z horúcej sprchy, opláchnite si tvár horúcou vodou. Potom sa utrite uterákom, no Vaša tvár nech ostane mokrá. Vďaka tomu totiž ostane Vaše strnisko mäkkšie a jemnejšie až dovtedy, kým na tvár nenanesiete holiaci gél, ktorý túto jemnosť zachová.

Krok 2 – Použite veľa gélu

Holiaci gél znižuje trenie medzi čepeľou a Vašou pokožkou. Moderné, vysoko kvalitné gély navyše chránia kožu a zvyšujú pohodlie pri holení. Naneste hrubú vrstvu gélu na svoju tvár a jemne ho rozotrite. Malé množstvo gélu vystavuje Vašu kožu riziku podráždenia. Každý gél je však iný, preto budete pravdepodobne musieť vyskúšať rôzne možnosti, aby sa Vám podarilo nájsť vhodné množstvo svojho obľúbeného prípravku. Ak si však nie Ste celkom istý, použite radšej viac.

Krok 3 – Vaše ruky a tvár nech sú čisté

Pri holeni čepeľ odstraňuje spolu so strniskom aj najvrchnejšiu tenkú vrstvu koze. Práve preto je to pre Vašu kožu veľmi citlivý okamih. Tým, že si umyjete ruky a použijete čistý uterák, udržíte svoju pokožku zdravú a pripravenú pre ďalší krok.
Dôkladným umytím tváre sa zbavíte akýchkoľvek nečistôt, maziva a potu, ktoré môžu zabrániť dôkladnému preniknutiu vody, ktorú si jemné oholenie vyžaduje.

Krok 4 – Komplikované miesta ohoľte nakoniec

Holenie začnite z akejkoľvek strany a holiaci strojček jemne ťahajte popod oblasť bokombrád. Na tieto oblasti pôsobí holiaci gél pomerne rýchlo, pretože sú to relatívne široké plochy. Ďalej pokračujte komplikovanejšími oblasťami – ponad vrchnú peru, bradu a okolo uši. Ak si tieto oblasti necháte na koniec, holiaci gél bude môcť pôsobiť dlhší čas a zvýši sa tým jeho zjemňujúci efekt.

Aj v tých najkomplikovanejších miestach používajte ľahké a jemné ťahy. Nechajte holiaci strojček robiť si svoju prácu.

Krok 5 – Aplikujte gél po holeni

Vzdajte sa staromódnych vôd po holeni a vyhnite sa aplikácii kolínskej vody priamo na Vašu čerstvo oholenú tvár. Niektoré zo starších holiacich prípravkov, ktoré ešte používal Váš starý otec, zvykli obsahovať alkohol ? čo je síce skvelý dezinfekčný prostriedok, no Vaša tvár z neho bude podráždená a červená. A tiež nemôžeme zabudnúť na veľmi bolestivé pálenie. Podstúpenie tejto bolesti bolo kedysi pravdepodobne denným potvrdením si svojej mužskosti, no súčasná veda nám dnes našťastie ponúka záchranu: súčasné gély po holeni neštípu, pretože sú určené k tomu, aby Vašu pokožku upokojili a zvlhčili.

Pokožka bez zbytočného podráždenia

Začnite svoj nový holiaci režim tým, že si zabezpečíte kvalitné výrobky. Dovoľte gélu po holeni vykonať si svoju prácu a dôverujte svojmu holiacemu strojčeku. Váš starý otec na Vás určite bude hrdý a podráždenie Vašej pokožky alebo porezanie sa žiletkou sa už stane vecou minulosti.
Napísal: Daniel Shaw

Komentáre

Povedzte nám, čo si myslíte ......

Musíte byť prihlásený na pridanie komentára.