7 tipov pre zvýšenie Vašej energie

Napísal  
Zaradené pod ZDRAVIE A FITNESS

Máte problém s plánovaním času? Veľa mladých a úspešných ľudí na Slovensku má problém splniť si počas dňa všetky svoje povinnosti. Akokoľvek sa snažia, stále ostáva niečo, na čo sa im čas jednoducho nezvýši. A ako sa postupne tieto veci kopia, narastá aj stres a znechutenie – čo ich postup iba sťažuje.

Ak sa v takejto situácii náhodou nachádzate aj Vy, pravdepodobne to nebude o nesprávnom rozplánovaní si času. V skutočnosti to môže byť skôr o nesprávnom plánovaní energie. Môžete mať času koľko chcete, no ak nemáte dosť energie, neurobíte vôbec nič.

Uvažujte o sebe ako o stroji. Denne spotrebujete určitú energiu. Dávate ju klientom, rodine, priateľom a iným ľuďom. Nepretržite vydávate energiu. Doplňujete si ju však nejakým spôsobom? Ak patríte medzi väčšinu ľudí, Vaša odpoveď bude nie.

Kľúčom k úspechu v podnikaní je rozmýšľať spôsobom atléta. Vedenie obchodu nie je ako zápas v boxe, ani ako šprint. Je to skôr niečo ako kombinácia boxu a behu na dlhé trate – kde celý čas bežíte a dostávate údery. Získanie energie a fyzickej výdrže je základom pre Vašu schopnosť rozvoja.

Tu je seden tipov, ako svoju energiu a fyzickú výdrž zvýšiť.

1. Oddychujte.
Väčšina podnikateľov sa neustále nachádza pod časovým tlakom. Stále pracujú a popri tom zabúdajú na oddych. Niektorí sa dokonca stávajú závislými a nevedia už ani oddychovať. A to negatívne vplýva aj na ich obchod a podnikanie.

2. Veľa spite.
Väčšina ľudí podceňuje potrebu spánku – alebo spánok považuje za zbytočné mrhanie času. Uistite sa, že spíte tak dlho, ako to len potrebujete.

3. Vstaňte hneď.
Ráno vstaňte a pustite sa do svojich povinností. Vstaňte hneď po prvom zazvonení Vášho budíka. Vstaňte a doprajte si aj nejaký čas na aj uvoľnenie.

4. Uvoľnite sa.
Hneď po tom, ako vstanete, istý čas zhlboka dýchajte. Urobte si strečing. Zobuďte svoje telo. 10-minútové ranné cvičenie zrýchli Váš metabolizmus. Počas celého dňa takto budete mať dostatok energie.

5. Znížte alebo úplne vylúčte príjem kofeínu.
Príliš veľa kofeínu – či už v káve, ovocných nápojoch alebo v čaji – Vašu energiu skôr odoberie. Príjem kofeínu nech je minimálny – alebo ešte lepšie, vylúčte ho úplne.

6. Raňajkujte.
„Raňajkujte ako kráľ, obedujte ako princ a večerajte ako chudobný človek.” Najväčšie jedlo jedzte ako prvé a najmenšie ako posledné. Viac energie získate, ak budete jesť väčšie jedlá skôr.

7. Po ľahkom obede choďte na prechádzku.
Ak pôjdete po obede na krátku, približne 10-minútovú prechádzku, zrýchlite tým svoj metabolizmus a zistíte, že Vám na rozdiel od väčšiny ľudí Vaša energia vydrží aj počas celého popludnia.

Osvojenie si týchto tipov vo Vašom živote a bežnom dni postupne zvýši Vašu energiu a fyzickú výdrž. Ak si svoju energiu budete počas dňa dopĺňať, stanete sa tak oveľa produktívnejším – a okrem toho aj oveľa zdravším!

————————————————
P.S. Ak by ste chceli poslať nejaký komentár, použite na to, prosím, príslušné linku nižšie.

P.P.S. Ak by ste sa ma chceli niečo opýtať, pokúste sa byť, prosím, stručný a jasný. Dva odstavce maximálne.

Komentáre

Jeden Komentár v "7 tipov pre zvýšenie Vašej energie"

  1. rasti  

    avatar

    Na tom kofeíne niečo bude, dospel som do štádia keď pijem denne 5 – 7 káv a večer som strašne unavený. Už viem, že „tadiaľ cesta nevedie“ a idem hľadať energiu inde a s minimom kofeínu.

Povedzte nám, čo si myslíte ......

Musíte byť prihlásený na pridanie komentára.