Vaša rodina, priatelia a Vaše zdravie

Napísal  
Zaradené pod ZDRAVIE A FITNESS

zdravie-rodina-priatelstvo1Blízkosť ovplyvňuje to, akým človekom sa stanete. Vplyv Vašej rodiny do veľkej miery určí to, akým vo svojom živote budete – v pozitívnom aj v negatívnom zmysle. A hoci si svoju rodinu nevyberáte, priateľov si vybrať môžete. Význam týchto rozhodnutí ovplyvňuje mnohé aspekty našich životov – dokonca aj našu telesnú váhu.

Gény určujú našu telesnú hmotnosť približne z 25-40 percent. Ak však aj máme genetické predpoklady trpieť nadváhou, nemusíme sa ešte obéznymi reálne stať. Jednoducho je v tomto prípade potrebné cvičiť viac ako tí, ktorí takéto predispozície nemajú. Nové výskumy dokazujú, že ľudia, s ktorými trávime čas, alebo dokonca aj naši súrodenci, ovplyvňujú našu hmotnosť.

Pozitívny fakt toho výskumu spočíva v zistení, že máte kontrolu nad tým, koľko vážite. No ak sa Vám aj podarí niekoľko kilogramov zhodiť, hoci sa to Vašej manželke a priateľom nepodarilo, budete musieť čeliť silným sociálnym tlakom, aby Ste tieto kilogramy nenadobudli späť. Na základe týchto zistení sa odporúča chudnúť viacerým ľuďom naraz ako skupina. Ak chudnete spolu so svojou manželkou alebo s priateľmi, budete mať vyššiu pravdepodobnosť úspechu, pretože:

• Vzájomne sa budete viac podporovať.
• Porozumiete vzájomným emocionálnym impulzom k motivácii.
• Budete cítiť zodpovednosť aj za ostatných.

Vytvorte si plán spoločného chudnutia

• Vyhnite sa fast-foodu ak idete jesť von – jedzte zdravo, alebo ešte lepšie, varte si doma zdravé jedlá spolu.
• Hoci je pre mnohých ľudí ťažké nájsť si čas na cvičenie, Vám stačí nájsť si každý deň aspoň trochu času na prechádzku/ beh/ bicyklovanie/ plávanie alebo korčuľovanie so svojou partnerkou. Vyskúšajte najprv 10 minút denne a potom postupne zvyšujte o 10 minút, kým z toho nebude hodina. Potom už budete pripravený na hodinovú prechádzku/ beh/ plávanie alebo korčuľovanie počas víkendov.

Takže už je čas prestať viniť Vašich rodičov za to, že mali nadváhu. Zavrhli by Ste Vašich priateľov preto, že trpia nadváhou? Nie! Pamätajte, chudnutie môže byť veľmi vyčerpávajúce, no môže byť oveľa efektívnejšie s ľuďmi, ktorých máte radi.
Napisal Daniel Shaw @ www.mlady-uspesny.sk

————————————————
P.S. Ak by Ste chceli poslať nejaký komentár, použite na to, prosím, príslušné okienko nižšie.

P.P.S. Ak by Ste sa ma chceli niečo opýtať, pokúste sa byť, prosím, stručný a jasný. Dva odstavce maximálne. Na konci e-mailu mi napíšte svoje krstné meno a mesto, odkiaľ pochádzate. Písať môžete na: info@mlady-uspesny.sk

————————————————————
(c) 2005 – 2008 Daniel Shaw zo spoločnosti Destiny Group – Všetky Práva Vyhradené – Žiadna časť z tohto článku nemôže byť použitá v akejkoľvek forme bez písomného súhlasu autora.

Komentáre

Povedzte nám, čo si myslíte ......

Musíte byť prihlásený na pridanie komentára.