Vyzerajte mladšie

Napísal  
Zaradené pod ZDRAVIE A FITNESS

man-health-and-fitness-2Aj keď si to nechceme pripustiť, fyzicky vzhľad je dôležitý. Takže, ako by ste mohli vylepšiť svoj imidž, aby ste efektívnejšie ukázali to, na čom skutočne záleží ? Váš intelekt a skúsenosti? Čo môžete urobiť pre to, aby ste vrátili čas a urobili niečo pre svoju kariéru? Tu je 14 spôsobov, ako si prinavrátiť mladší výzor.
1. Spite s vankúšom navyše

Počas Vášho spánku sa vplyvom gravitácie hromadí tekutina v oblasti okolo Vašich spodných viečok, kde je koža veľmi jemná a pružná. To spôsobuje opuchnutie Vašich očí. Aby ste zabránili vytvoreniu týchto očných vačkov, podložte si pod hlavu vankúš navyše. To by malo pomôcť túto oblasť odvodniť. Studené lyžičky sú tiež veľmi efektívne. Obrys lyžičky výborne sadne na Vaše oči a kov ostane studený dostatočne dlho na to, aby bol aj účinný – postačuje okolo 10 minút.

2. Buďte aktívnejší

Ľudia si nepamätajú fakty a čísla; pamätajú si pocity a dojmy. Takže, aby ste zanechali dojem sily, mladosti a vitality, skúste byť živší a čulejší. Vďaka tomu budete pôsobiť silne, dôveryhodne, spoľahlivo, rozhodne a sebaisto. Svoje vystupovanie si precvičujte pred priateľmi alebo pred zrkadlom a popri tom pamätajte na tieto rady:

Zmeňte intenzitu svojho hlasu. Výrazný hlas pôsobí mladšie ako šepot. Predstavte si, že rozprávate k človeku stojacemu na druhej strane izby.

Rozprávajte pomalšie. Ľudia, ktorí rozprávajú príliš rýchlo, vyzerajú nervózne. Vašu reč udržujte v tempe okolo 130 slov za minútu.

Postavte sa rovno. Spôsob držania Vášho tela určuje to, ako sa k Vám ľudia budú správať. Zhrbený postoj Vás urobí oveľa starším ako v skutočnosti ste.

3. Behom zásobujte svoj mozog

Fyzická aktivita prispieva k zvýšeniu mentálnej pozornosti a aj jednoduché cvičenie zaplavuje telo endorfínmi, ktoré zlepšia schopnosť jasne myslieť. Skúste si ísť zabehať niekoľko hodín predtým, ako pôjdete do práce.

4. Pôsobte štíhlejšie

Výskumy ukazujú, že v akejkoľvek oblasti spoločnosti – hlavne na pracovisku – panujú ľudské predsudky a mladí, pekní a štíhli ľudia sú častejšie povýšení a zarábajú viac peňazí. Nemôžete schudnúť za 24 hodín, môžete však vyzerať štíhlejšie pomocou strategickej voľby Vášho oblečenia.

Obliekajte si to, čo Vám sedí. V tesnom a priliehavom oblečení budete vyzerať zavalitejšie, pretože Vám bude vytŕčať to, čo vytŕčať nemá. Naopak, príliš voľné oblečenie môže pôsobiť, že niečo skrývate. Ak však všetko sedí tak ako má, vytvorí to dojem štíhlej postavy.

5. Riedke vlasy zakryte krátkym zostrihom

Okamžite Vás to urobí mladším. A ak začínate mať plešinu, alebo máte veľmi jemné vlasy, pamätajte, že menej je v tomto prípade viac. Vplyvom gravitácie sú pramene dlhších vlasov bližšie pri koži na hlave, čo na vrchu Vašej hlavy odhaľuje viac kože. Ak budú Vaše vlasy ostrihané na krátko a na vrstvy, kožu na temene nebude ani vidno – čo je aj vlastne Vaším cieľom. Je to optická ilúzia.

6. Pstruhom vyrovnajte svoje vrásky

Najlepšie potraviny, ktoré udržujú Vašu kožu tak, aby vyzerala mlado, sú tie, ktoré obsahujú omega 3 mastné kyseliny a to hlavne pstruh, losos, tuniak, rovnako ako brokolica, karfiol, špenát a fazuľa.

7. Majte sex, zobúdzajte sa mladší

„Sex prekrvuje pokožku, rozširuje zreničky a dodáva Vám mladistvý výzor,“ hovorí sexuológ Sandor Gardos, Ph.D. Navyše, ak pôjdete do postele o 1 hodinu skôr ako zvyčajne, získate tým nasledujúci deň energiu dvoch šálok kávy. Naopak, spánok kratší ako 6 hodín môže znížiť úroveň Vášho výkonu na úroveň porovnateľnú so stavom 0,5 alkoholu v krvi, uvádza Mark Rosekind, Ph.D, na základe výskumov spánku pre NASA.

8. Zdriemnite si ako astronaut

Na základe ďalších výskumov NASA, 25-minútový spánok zvýši pozornosť o 54% a výkon o 34%. Dokonca aj krátke zdriemnutie na 5 alebo 10 minút môže zlepšiť Vašu pamäť a učenie.

9. Starajte sa o svoje ruky

Drsná koža na rukách priamo prezrádza Váš vek. A obhryzené nechty hovoria o tom, že ste vlastne nikdy nevyrástli. Ľudia si všímajú ruky presne tak, ako si všímajú aj topánky. Ostrihajte si nechty malými nožničkami alebo klieštikmi a odstrihnite si aj akúkoľvek zhrubnutú kožu. Na ruky si potom natrite trochu olivového oleja. Je to prírodný ekvivalent hydratačného krému a zjemní to kožtičku okolo nechtov, takže ju budete môcť potom jednoducho zatlačiť späť.

10. Ovos pre energiu

Na raňajky jedzte ovsené vločky (nie však instantnú náhradu zaťaženú množstvom cukru) posypané nasekanými orieškami, hrozienkami, sezamovými semienkami a zaliate nízkotučným mliekom. Uhlohydráty a bielkoviny dokážu zásobovať Vaše telo a mozog energiou trvajúcou celé hodiny. Zapite to dvomi pohármi pomarančového džúsu. Najnovšie štúdie Alabamskej Univerzity objavili, že príjem 400 miligramov vitamínu C denne významne znižuje vylučovanie stresových hormónov.

11. Zásobujte svoj mozog vitamínom B12

Vitamín B12 znižuje hladinu homocysteínu v krvi (aminokyselina, ktorá zapríčiňuje arteriosklerózu), zabraňuje vzniku depresie a zlepšuje kognitívne schopnosti. Keď však starnete, Vaše telo nedokáže vstrebať tento vitamín tak ľahko, ako tomu bolo, keď ste boli mladší. Podľa Edwarda L. Schneidera, M.D. z Univerzity v Južnej Karolíne, ak máte 50 a viac rokov, mali by ste zjesť denne 1000 mg tohto vitamínu. A keď toľko rokov ešte nemáte, už po 25-ke významne narastá potreba tohto vitamínu v strave.

12. Zbavte sa Vašich bokombrád

Ostrihajte si Vaše bokombrady a prerieďte Vaše obočie, a potom sa riaďte podľa tohto omladzujúceho plánu:

13. Uvoľnite sa a rozcvičte sa

Krátko predtým, ako pôjdete do práce, venujte 10 minút krátkej rozcvičke a zahriatiu.

Uvoľnite sa. Niekoľko golfových loptičiek dajte do ponožky a celé to položte na zem. Vyzujte sa a svojimi chodidlami sa na ne postavte a skúste takto trochu po nich chodiť. Každé Vaše chodidlo obsahuje viac ako 7000 nervových zakončení. Ich stimulácia môže spustiť vylučovanie endorfínov, ktoré znižujú nepokoj a úzkosť.

14. Pite vodu s citrónom

Vyhnite sa kofeínu; vysuší Vám hrdlo. Namiesto toho sa napite pohára studenej vody s troškou citrónu. Pomôže to Vášmu hlasu znieť hlbšie, silnejšie a rozhodnejšie.

tému článku navrhol: P. Bereza, Bratislava

Komentáre

Povedzte nám, čo si myslíte ......

Musíte byť prihlásený na pridanie komentára.