Žite svoj sen…

Napísal  
Zaradené pod PRÍBEHY ÚSPEŠNÝCH

Paul Potts. Jednoduchý, nenápadný predavač mobilných telefónov. Ako sám hovorí „…stále som čakal na niekoho, kto by ma poštípal a povedal mi:  Zobuď sa, Paul, je čas pracovať. Zasa je neskoro.“ Narodil sa v roku 1970 neďaleko Bristolu. Jeho otec bol vodič autobusu, mama Yvonne pracovala v pokladni miestneho supermarketu. Paul mal ešte troch súrodencov. Spieval takmer od chvíle, kedy začal hovoriť. Keď mal 11 rokov bol súčasťou jedného z najlepších cirkevných zborov v Bristole. Ale to „pravé orechové“ nastalo až keď dovŕšil 16 a kúpil si lacnú nahrávku od Carrerasa. Spomína: „Bolo to prvýkrát, čo som počul Che Gelida Manina a bol som tak dojatý. No dodnes je La Boheme moja najobľúbenejšia opera.“ To, čo Paulovi bránilo robiť v živote to, čo ho bavilo najviac, bol jeho chronický nedostatok sebavedomia a strach z odmietnutia. Jeho nadriadený mu raz povedal, že má od prírody talent na obchod, ale Paul vedel, že sa mýli. „Keď som predával, nikdy som necítil to, čo pri spievaní. Spev bolo mojím skutočným ja.“ V roku 2000 sa Paul zúčastnil 3-mesačnej letnej školy v Taliansku, kde sa naučil jazyk a dostal sa bližšie k svoje veľkej vášni a opernému idolu – začal spievať majstrovské kúsky Pavarottiho. No život ho začal skúšať po zdravotnej stránke. V roku 2003 mu prasklo slepé črevo, potom mu lekári objavili a operovali benígny (nezhubný) nádor a na dôvažok si ešte na bicykli zlomil kľúčnu kosť. Mesiace rehabilitácie a bolesti. Paul hovorí: „Dostal som sa až na dno, no spievanie zostalo vždy v mojej mysli“.

Čo primälo tohto nenápadného, skromného a pracovitého chlapíka k tomu, aby sa prihlásil do súťaže „Britain’s Got Talent“? Možno jeho uvedomenie, že jeho jediným a pravým „priateľom“ je jeho hlas. A spev bol jeho svetom, útekom od posmechov a nepochopení tohto sveta. Od neprajníkov a pochybovačov. Za 35 libier si kúpil v Tescu nový oblek a keď vstúpil na javisko „Britain got talent“ porotcovia pochybovačne čakali na jeho výkon. Pozrite si to.

httpv://www.youtube.com/watch?v=m5eUeGBThMg&feature=related

Nikto z porotcov vtedy neveril, že pozerajú na budúceho víťaza. Až kým neotvoril ústa a nezačal spievať. „Bol som tak nervózny a triasol som sa ako rôsol. Ale keď začnem spievať, stávam sa úplne iným človekom a strach sa jednoducho stratí,“ hovorí Paul. „Keď som prestal spievať, moje srdce tĺklo ako o dušu a nemal som absolútne žiadnu predstavu, čo porota povie.“ Víťazstvo mu prinieslo slávu a uznanie po celom svete. „Zmenilo to celý môj život. Cítil som sa tak malý a bezvýznamný. Ale teraz viem, že som niekto – som Paul Potts a toto je to, čo robím.“  Vystupuje v New Yorku, Londýne, Sydney a dokonca spieval aj pred anglickou kráľovnou… Predtým chudobný predavač mobilov a teraz operný tenor s majetkom vyšším než 5.000.000 libier šterlingov.

Možno sa to zdá ako z rozprávky, ale  snívať a žiť svoj sen sa oplatí. Nevadí, že vám chýba sebavedomie keď viete, čo chcete a neprestávate snívať, nájdete ľudí, ktorí vás podporia, objavia sa príležitosti, o ktorých sa vám v tej chvíli môže iba zdať.  Čo myslíte, stojí to za to? Konečne robiť to, čo vždy cítite, že by ste mali robiť. Niečo, čo milujete a čo vám dáva radosť a hlboký pocit užitočnosti a naplnenia.

httpv://www.youtube.com/watch?v=eqWvuMJV0Yw&feature=related

Komentáre

Jeden Komentár v "Žite svoj sen…"

  1. Omega  

    avatar

    Žite svoj sen aj Vy.
    Prečítajte si viac na http://www.revolucni-prijem.cz/1C17F1

Povedzte nám, čo si myslíte ......

Musíte byť prihlásený na pridanie komentára.