Otázka čitateľa: Ako môžem zmeniť kariéru bez akceptovania nižšieho príjmu?

Napísal  
Zaradené pod KARIÉRA

nova pracaSilne verím, že nemôžete zmeniť kariéru bez akceptovania nižšieho príjmu. Namiesto toho, na chvíľu míňajte menej, než zarobíte, aby ste neboli otrokom výberu vašej  kariéry. Každý môže míňať menej. Každý. Život je o ťažkých voľbách. Ak nie ste ochotní vymeniť vaše veľké auto za menšie, drahé topánky, dovolenky – potom zásadne musíte akceptovať menej než by ste mohli byť vo vašej práci. Tým hovoríte, že dôležitejšie je kúpiť si všetky veci, ktoré teraz kupujete, než robiť prácu, ktorú zbožňujete a ktorú robíte dobre.

Vo väčšine prípadoch, naozaj, dostanete väčšiu hodnotu než peniaze tým, že radšej prejdete ku zamestnaniu, ktoré máte radi, než by ste ostali 20 rokov niekde len pre to, aby ste žili vo fantázii úspešného života. Pretože naozaj, úspech nie je o tom, aby ste získali všetky veci, ktoré vám pomôžu vyzerať stabilne a úspešne. Úspech je o neustálom robení ťažkých rozhodnutí o tom, čoho sa vzdáte.

Takže prestaňte rozmýšľať nad zmenou vašej kariéry bez toho, aby ste prijali nižšiu plácu. Je to nemožné. Niektorí z vás v komentároch povedia, že ste to dokázali bez akceptovania nižšieho príjmu. Protestujem: myslím, že ľudia, ktorí menia svoju kariéru bez zníženia mzdy, vlastne robia na nejaký čas obe zamestnania v rovnakom čase v nejakom výkone. V tomto prípade, výdavkom – znížením mzdy – je vlastne váš čas: všetky ďalšie veci, ktoré nerobíte, kým vykonávate obe zamestnania. (Robil som to takto. Je to výborný spôsob ako si zaistiť, že nemáte menej peňazí, ale tiež mi to dopomohlo ku zničeniu vzťahov s mojimi priateľmi, pretože som pre nich nikdy nemal čas.)

Komentáre

Povedzte nám, čo si myslíte ......

Musíte byť prihlásený na pridanie komentára.